Rubyjobs.pl - ogłoszenia pracy dla programistów Rubiego

https://rubyjobs.pl - to projekcik robiony po godzinach, przy okazji próbowałem swoich sił ze streamowaniem. Co było nawet ciekawym doświadczeniem i mam zamiar je kontynuować.

Technicznie, to w sumie nic ciekawego :). Najtańszy serwerek na DigitalOcean, postawiony z wykorzystaniem Ansibla. Ubuntu 19.04, Nginx, Rails 5.2.3, Ruby 2.6.3, Postgresql 11.5 , z ciekawostek to może TailwindCSS, który mi bardzo podszedł i na stałe chyba zostanie już w moim repertuarze przy walce z designem :slight_smile:

Plan był taki, żeby mieć więcej ogłoszeń dla programistów i programistek Rubiego niż duże portale. Jak dobrze liczę to chyba już mi się to udało. Na justjoin naliczyłem dzisiaj 47 ogłoszeń w kategorii Ruby, na rubyjobs.pl 66 :), no ale u mnie jest za darmo :slight_smile:

Ogłoszenia na razie sam ręcznie dodaję, liczę, że z czasem przejmą to firmy.

Zapraszam wszystkich do korzystania - https://rubyjobs.pl

ps. jak macie jakieś pomysły co by się tu jeszcze przydało to piszcie, będę wdzięczny za podpowiedzi.

4 Likes

Może jakaś wyszukiwarka: aby móc wyszukać w danym mieście lub ze względu na umiejętności czyli junior mid senior.

1 Like

Tak, to zdecydowanie pierwsza rzecz po stronie produktu, która jest do zrobienia, chociaż najbardziej na razie skupiam się na zbieraniu ogłoszeń i kombinowaniu jak dotrzeć do programistów :slight_smile:

A jaki masz pomysł na znalezienie programistów? Może coś na zasadzie zapisz się i powiadomienia na maila? Raz dziennie email ze zbiorem nowych ofert…
Fajnym rozwiązaniem może być zrobienie bota który wrzuci na FB w odpowiednią grupę linki z nowymi ofertami.

1 Like

Na razie to by wypadało dać znać o istnieniu strony w różnych Rubiowych społecznościach, tak jak tutaj. Jest trochę grup na FB, rubiowe tagi na Wykopie. To co piszesz też jest na mojej liście todo, a co więcej, to muszę jeszcze pokombinować, może coś ciekawego uda mi się wymyśleć (może spróbuję jeszcze coś ze streamem, albo materiałami na YT, wrzucanie nowych ogłoszeń na Twittera).

Czytam właśnie Traction Gabriela Weinberga (tego od DuckDuckGo), może ta książka podrzuci mi jakieś pomysły :slight_smile:

Może spróbuj kontaktu z lokalnymi grupami WRUG KRUG PRUG etc. Mógłbyś na stronie promować też tego rodzaju meetupy.

Coś na pewno z lokalnymi grupami chciałbym spróbować, ale muszę jeszcze wymyśleć co :). Dzięki za podpowiedź.

Mały update co się dzieje z rubyjobs.pl.

Projekt rozwija się swoim spokojnym tempem :). Czyli jak się coś uda, to dłubię godzinkę, dwie po pracy, jak nie to nie :slight_smile: Ruch na stronie podąża za spokojnym tempem rozwoju :slight_smile:

Zniknęło wyszukiwanie, które było mało intuicyjne, zamiast tego dodałem filtrowanie. Na razie po lokalizacji i doświadczeniu. W najbliższych planach dodam do tego filtrowanie po technologiach jakich używa się w firmie:

  • frameworku JS
  • językach programowania
  • technologiach DevOpsowych.

Przy okazji dowiedziałem się, że takie filtrowanie ma swoją nazwę faceted search i napisanie tego w SQL jest mega upierdliwe i mało wydajne. Przy moich ograniczeniach czasowych to był wybór - uczę się Elastic Searcha, który podobno nadaje się do tego typu rzeczy, albo robie to topornie w SQLu i ruszam z projektem dalej, bo przy mojej ilości danych w bazie wystarczy. Wybrałem opcję numer 2, może kiedyś będzie okazja, żeby zrobić to prawilnie i trochę bardziej rozkminić temat.

Druga rzecz to drobne interakcje związane z filtrami. Zacząłem je robić w gołym JS, bo wyszło mi, że Turbolinki mi wystarczą i w sumie tak by było, ale ten cały kod zaczął mi się rozłazić po projekcie, tak że zacząłem się w nim gubić.
Stwierdziłem, że spróbuję StimulusJS, bo wydaje się, że jest idealny do tego typu zastosowań, a przy okazji bardzo prosty dla kogoś, kto nie siedzi na codzień w JS. Rzeczywiście, pisało mi się dużo przyjemniej niż w gołym JS, chociaż i tutaj zaczęło się komplikować (przy robieniu wersji mobilnej), więc wygląda na to, że najwyższa pora przysiąść do nauki VueJS.

W międzyczasie dwa razy zmieniłem wygląd graficzny strony, bo nie lubię pracować nad czymś co brzydko wygląda :). Teraz mi się podoba, a do tego w końcu nauczyłem się Figmy. Jak to bardzo ułatwia życie :slight_smile:. Wcześniej projektowałem wszystko pisząc css i htmla.

TLDR: Są filtry i polecam robienie projektów po godzinach, można się dużo nauczyć w przyjemny sposób.

ps. jak prowadzicie w Waszej firmie rekrutację, a nie ma Waszego ogłoszenia na https://rubyjobs.pl to proszę o info, z chęcią wrzucę, nie ma żadnych kosztów.

Świetna robota :slight_smile:

Moim zdaniem brakuje daty dodania ogłoszenia - chyba, że po prostu zakładamy, że wszystkie są aktualne?

Dzięki.

Co do daty dodania ogłoszenia, to zakładam, że są aktualne (z jakimś marginesem błędu).

Ogłoszenia są z automatu co jakiś czas odnawiane. Wtedy wysyłam maila z pytaniem o to czy ogłoszenie jest jeszcze aktywne, jak nie to zamykam. Do tego co jakiś czas sam przeglądam, czy linki do formularzy gdzie się aplikuje na stanowisko jeszcze działają.