Rubyjobs.pl - ogłoszenia pracy dla programistów Rubiego

https://rubyjobs.pl - to projekcik robiony po godzinach, przy okazji próbowałem swoich sił ze streamowaniem. Co było nawet ciekawym doświadczeniem i mam zamiar je kontynuować.

Technicznie, to w sumie nic ciekawego :). Najtańszy serwerek na DigitalOcean, postawiony z wykorzystaniem Ansibla. Ubuntu 19.04, Nginx, Rails 5.2.3, Ruby 2.6.3, Postgresql 11.5 , z ciekawostek to może TailwindCSS, który mi bardzo podszedł i na stałe chyba zostanie już w moim repertuarze przy walce z designem :slight_smile:

Plan był taki, żeby mieć więcej ogłoszeń dla programistów i programistek Rubiego niż duże portale. Jak dobrze liczę to chyba już mi się to udało. Na justjoin naliczyłem dzisiaj 47 ogłoszeń w kategorii Ruby, na rubyjobs.pl 66 :), no ale u mnie jest za darmo :slight_smile:

Ogłoszenia na razie sam ręcznie dodaję, liczę, że z czasem przejmą to firmy.

Zapraszam wszystkich do korzystania - https://rubyjobs.pl

ps. jak macie jakieś pomysły co by się tu jeszcze przydało to piszcie, będę wdzięczny za podpowiedzi.

Może jakaś wyszukiwarka: aby móc wyszukać w danym mieście lub ze względu na umiejętności czyli junior mid senior.

Tak, to zdecydowanie pierwsza rzecz po stronie produktu, która jest do zrobienia, chociaż najbardziej na razie skupiam się na zbieraniu ogłoszeń i kombinowaniu jak dotrzeć do programistów :slight_smile:

A jaki masz pomysł na znalezienie programistów? Może coś na zasadzie zapisz się i powiadomienia na maila? Raz dziennie email ze zbiorem nowych ofert…
Fajnym rozwiązaniem może być zrobienie bota który wrzuci na FB w odpowiednią grupę linki z nowymi ofertami.

Na razie to by wypadało dać znać o istnieniu strony w różnych Rubiowych społecznościach, tak jak tutaj. Jest trochę grup na FB, rubiowe tagi na Wykopie. To co piszesz też jest na mojej liście todo, a co więcej, to muszę jeszcze pokombinować, może coś ciekawego uda mi się wymyśleć (może spróbuję jeszcze coś ze streamem, albo materiałami na YT, wrzucanie nowych ogłoszeń na Twittera).

Czytam właśnie Traction Gabriela Weinberga (tego od DuckDuckGo), może ta książka podrzuci mi jakieś pomysły :slight_smile:

Może spróbuj kontaktu z lokalnymi grupami WRUG KRUG PRUG etc. Mógłbyś na stronie promować też tego rodzaju meetupy.

Coś na pewno z lokalnymi grupami chciałbym spróbować, ale muszę jeszcze wymyśleć co :). Dzięki za podpowiedź.