[script.aculo.us] InPlaceEditor

Witam,
Problem: Mam in_place_editor_field dla kilku pól. Wszystko ładnie pięknie, tylko po zapisaniu któregoś z pól chciałbym zupdate’ować przy okazji jakiś inny obiekt. Pierwsze co mi wpadło do głowy po przejrzeniu dokumentacji to stworzenie plików typu: set_menu_title.rjs . I teraz następuje problem: rjs się wczytuje, ale kod javascript wyświetla się zamiast zedytowanego elementu.

Macie jakieś pomysły na to jak ustawić update’owanie elementu innego niż domyślny (a najlepiej w ogóle tak jakbym dał :update => nil )? Przeglądałem kod script.aculo.us i tam przy określaniu nowej akcji ajax’a użyty jest “this.element”, czyli nigdzie w opcjach funkcji script.aculo.us nie da się tego zmienić - musiałbym edytować pliki script.aculo.us, a tego bym nie chciał robić.

Może coś z observe_field popróbować?

EDIT:
Przepraszam za kolejne pytanie z prostym rozwiązaniem, na które odpowiadam po kilku godzinach od założenia :wink: Po raz kolejny sprawdza się teoria, która mówi, że jak nie możesz znaleźć rozwiązania teoretycznie prostego problemu to najlepiej zostawić to na parę godzin i spróbować później.
Spojrzałem przed chwilą na wiki script.aculo.us i zauważyłem, że jest tam w opcjach możliwość podmiany funkcji onComplete. Zmylił mnie fakt, że w metodzie in_place_editor w railsach nie ma tej opcji i nawet o tym nie pomyślałem.
Czyli rozwiązanie problemu sprowadziło się do napisania swojej metody in_place_editor, która obsługuje :complete => “function…” :slight_smile:

Swoją drogą zastanawiam się czemu nie ma tam domyślnie onComplete, saveOnBlur, onFailure i paru innych przydatnych opcji.

Pozdrawiam :wink: