SIGWINCH w konsoli rails

Nie zaglądałem do źródeł Railsów - czy ktoś na szybko potrafi odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w konsoli rails nie można złapać sygnału SIGWINCH?

Signal.trap 'SIGWINCH', proc { puts 'resize' }

Odpalenie obsługi w irb powoduje poprawnie odpalenie proca przy zmianie rozmiaru okna. Kiedy jednak zrobimy to samo w konsoli Railsów bin/rails c nic się nie dzieje. Obsługa oczywiście jest instalowana dobrze, kolejny trap zwraca nam poprawnie poprzednio zainstalowanego proca.

Sprawdziłem wszystkie trywialne rozwiązania (pusty irbrc, nowa - goła aplikacja, spring, etc).

UPDATE: Nie działa pod OSX, sprawdziłem pod Linuksem - problem nie występuje.

Bardzo fajna zagadka. Faktycznie odtworzyłem u siebie to zachowanie i jest tak jak piszesz. Poszperałem trochę, pokombinowałem metodą prób i błędów i wychodzi na to, że winowajcą jest spring. Wywal tymczasowo ładowanie springa z bin/rails i zobacz czy jest tak jak piszę.

Wygląda na to, że masz rację. Stąd też moje pierwsze wrażenie, że winny jest OSX - na Linuksie odpaliłem w środowisku produkcyjnym, gdzie nie było springa.

Myślę, że śmiało można zgłosić buga do gema spring skoro to zachowanie psuje ten gem.

Wygląda na to, że w obecnym masterze (c57942) ten problem nie występuje. Przejrzałem na szybko diffa między v1.1.3 a tym commitem i nie widzę kompletnie nic, co mogło by mieć związek…