[ŚLĄSK / ZDALNIE] Poszukuje Pracy jako junior ROR Developer

Jestem nie doswiadczonym i uczącym sie programowania w ROR. Poszukuje pracy ( zlecenie lub o dzielo) - głównie zalezy mi na tym aby uczyc sie od profesjonalnych programistow.

znam podstawy jednak wszystko pisane lokalnie bez wdrazania w “zycie” wszystkie moje proby pisane na SQLite

Stawka nie gra roli (pracuje na etacie jako Service-Desk) dlatego tez chetnie podejme sie pracy zdalnej z uwzglednieniem mojego poziomu programowania (uczył bym sie w trakcie zadan)

Jezeli kogos rozbawila moja oferta to prosze sie nie krepowac

Licze jednak na to ze znajda sie osoby ktore wezma to na powaznie i doradza, pomogą, nauczą

Jeżeli jesteś początkujący to praca zdalna jest niekorzystna dla Ciebie i pracodawcy. Dla pracodawcy, bo nie masz doświadczenia w komunikacji zdalnej, nie masz wyrobionego workflow. Dla Ciebie jest niekorzystna, bo dłużej będziesz się uczyć podstaw. Najlepiej znajdź w dziale praca oferty praktyk lub pracy dla juniorów. 3 miesiące pracy u boku doświadczonych programistów powinny wystarczyć, żebyś dostał ofertę pracy zdalnej.

2 Likes

Bardzo chetnie pojde jako junior tylko potrzebna mi umowa o prace bo koszty prowadzenia dzialalnosci mi sie drastycznie zwieksza,

Nie takie proste jednak dostac sie jako junior :confused:

Zgadzam się z Tobą iż jest to najlepszy sposób. Natomiast znalezienie firmy, która stworzy takie warunki to już inna sprawa. Obiecują wszyscy a jak przyjdzie co do czego to nagle się okazuje, że nie ma programisty, przy którym możesz usiąść i z którym możesz współpracować. A na rozmowie oczywiście się zarzekają, że tak będzie.

Powiedzcie gdzie jeszcze szukac oprocz forum? bo na juniorow na slasku to nie ma w czym wybierac

@Apapos, no pewnie, że nie jest proste dostać się jako junior. Dostanie się na juniora wymaga wielu umiejętności na starcie. Gdyby to było takie proste to co druga osoba chciałaby być programistą. Nie dostaniesz się na juniora, to szukaj praktyk, stażu czegokolwiek co pozwoli Ci mieć styczność z czymś więcej niż “lokalnymi pierdółkami” (nie odbierz tego źle). Pod tym stwierdzeniem mam na myśli, klepanie kodu który nie jest na produkcji. Nawet jeśli firma ze śląska ma w ogłoszeniu że szuka czegoś więcej niż junior, wyślij zapytanie, to Cie nic nie kosztuje. To co napisze może być trochę kontrowersyjne. Nawet jeżeli jest ogłoszenie “Poszukuję programisty RoR”, aplikuj. Możliwe, że dostaniesz “okazję” odbycia rozmowy kwalifikacyjnej. Uwierz, że taka rozmowa daje BARDZO dużo. Sam na własnej skórze przekonałem się. Wydawało mi się, że już jestem gotowy na podbój świata. Przyszła rozmowa kwalifikacyjna, pytania techniczne a mój zasób słów zmniejszył się do: “Nie wiem”, “Nie przerabiałem tego jeszcze”. Wprawia w zakłopotanie, ale sam dostajesz feedback czego Ci brakuje. O pracy zdalnej zapomnij, aczkolwiek w tym roku zdalnie można było odbyć staż(więcej info u @gotar). Próbuj sił na workshopach organizowanych przez Netguru(kontakt @olka202).
Z własnego doświadczenia mogę napisać, że fajna przygoda, która osobiście dała mi… wiarę. Na początku najważniejsza jest systematyczność i wytrwałość.

@chione, kopalnią wiedzy jest google. Jeżeli tam nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, to możliwe, że źle je zadałeś. Zależy też od tego czego tak naprawdę oczekujesz od “starszego” programisty. Jestem przekonany, że jeżeli zderzyłeś się z problemem do którego nie wiesz jak się zabrać to znajdzie się osoba która da Ci wędkę. Najłatwiej jest narzekać, że firma ble, a wrzucanie do jednego worka wszystkich jest niesprawiedliwe.

1 Like

Google nie wyjaśni Ci jak poprawnie zabrać się i chociaż zacząć projekt, czego pilnować aby nie strzelić sobie w stopę już na początku. Dlatego właśnie szukamy firmy. Często za darmo aby się tylko uczyć. Ale masz rację, nie ma co narzekać, po prostu trzeba uważać i nie dać się wrobić w kilkumiesięczny okres próbny, podczas którego okazuje się, że jednak nie ma nikogo kto by Ci podał wędkę a atmosfera jest wręcz ujmująca. Dałeś @Apapos dobre rady. Musi jednak mieć pewność - gdy już dostanie możliwość pracy – aby czas tam spędzony był dla niego przydatny.

Dzięki @emkey za mentiona :wink: @Apapos niedługo będziemy organizować warsztaty w Warszawie, a w Grudniu w Poznaniu. Piszemy o tym w wątku szkolenia.
Warsztaty mogą być trampoliną aby dostać się do nas na staż - oczywiście płatny - szczegóły podajemy na stronie netguru.co/careerpaths
Jakbyś miał jakies pytania to daj znać na prv albo na forum :wink:

I chwała Wam za taką inicjatywę @olka202 :smiley:

1 Like

Witam wszystkich. To mój pierwszy post tutaj i niestety zaczynam od offtopu :stuck_out_tongue:

@Apapos jestem w podobnej sytuacji i chociaż nie mogę Ci pomóc w znalezieniu pracy, to zapraszam do kontaktu celem wymiany wiedzy i doświadczeń oraz, mam nadzieję, zbudowania czegoś zajebistego wspólnymi siłami :smile: Wyślij mi wiadomość z jakimś namiarem, preferowany Hangouts, ale może być cokolwiek. Powodzenia!

dziekuje Wam za cenne informacje
zobaczymy co z tych moich prób wyniknie :smile:
Poszukiwania czas zacząć :slight_smile:
Bardzi chetnie skorzystał bym z warsztatow w Netguru tylko w tym momencie nie wykonalne dla mnie oddalic sie z miejsca zamieszkania do Warszawy albo do Poznania