Software do zarządzania projektami

Jaki był tytuł tego wątku ? Chyba coś o softwarze do zarządzania projektami, proponuję zacząć od M-x org-mode :wink:

Szybkim i prostym sposobem są współdzielone dokumenty Google.
Dobry arkusz może sporo pomóc.

No tak, nie ma problemu informatycznego którego sprawna sekretarka nie rozwiązałaby odpowiednio skomplikowanym arkuszem kalkulacyjnym :wink:

Święta prawda :wink:

Ze swojego doświadczenia potwierdzę słowa przedmówców, że oprogramowanie zarządzające projektami jest według mnie niezbędne, a co ciekawsze nawet przy pracy jednego (!) developera.

Ja korzystam z http://lighthouseapp.com gdzie początkowo zakładałem dla każdego projektu darmowe konto w tym serwisie (bodaj rails’y są tam “trackingowane” prawda?). Do głównych zalet zaliczyłbym:

  • łatwe dodawanie/zarządzanie ticketami
  • milestones
  • strony statyczne (zapisuje tam informacje dot. np. konfiguracji, pluginów, rozwoju aplikacji, planowanych usług)

Dzięki takiemu systemowi, nawet przy jednoosobowej pracy kontroluję postępy, znam zadania na kolejne dni itd.
Dla tych którym wydaje się to mało sensowne, dodam że często konto w lighthouseapp.com okazało się niezbędne, jeśli klient chciał dodać kolejne funkcje po bardzo długim czasie. Logowałem się na odpowiednie konto i miałem praktycznie cały brief i przebieg developmentu “czarno na białym”, co okazywało się niezwykle pomocne. Polecam!

+1 dla takiej konfiguracji. Publiczne repo na githubie dla lansu :wink: a prywatne u siebie na gitosis. Oprócz tego Basecamp+Things i dawajcie mi każdy projekt.

Najlepszym systemem zarządzania projektem, optymalizowanym do użytku przez jednego programistę jest oczywiście http://orgmode.org/ .

“When I was your age, I was writing operating systems… in binary… on punchcards!”

Czy którys z tych systemów do zarzadzania projektami ma opcje tworzenia schematow baz danych ? Chcialbym sobie naszkicowac przykladowe tabele i pola, relacje miedzy tabelami a ktos inny moglby tam swoje dolozyc. Jesli nie to jakie inne narzedzie najlepiej dostepne online, polecacie.
Wiem za najlepsza kartka i dlugopis i razem usiasc ale to niemozliwe przy pracy zdalnej.

[code=ruby]class User
has_many :memberships
has_one :current_membership
end

class Membership
belongs_to :user
end[/code]
Nam wystarcza coś takiego, łatwo się trzyma w wiki :slight_smile: