Spark Academy 2020. Warsztaty ONLINE dla programistów Ruby on Rails i JavaScript

Zapraszamy developerów Ruby on Rails i Javascript, Project Managerów oraz Testerów na bezpłatne warsztaty z cyklu Spark Academy :man_student: :woman_student: :slightly_smiling_face:

Rejestracja: :point_right: https://forms.gle/f2AjdjSma1Pj25Pd9

Najbliższy warsztat nt. “New Rails 6 features: Multi Database and Action Mailbox” odbędzie się już w czwartek, 2 kwietnia o g. 18:30.

Co to takiego Spark Academy?
Spark Academy to cykl 2-godzinnych warsztatów odbywających się raz na dwa tygodnie w siedzibie firmy Spark Solutions w centrum Warszawy. Udział jest zdalny przez YouTube Live ze screen sharingiem z uwagi na próby mitygacji rozprzestrzeniania się COVID-19. Warsztaty Spark Academy są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy.

Podczas każdego warsztatu mentor (senior developer) Ruby on Rails lub Javascript dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami. Zajęcia mają zazwyczaj formę sesji kodowania na żywo lub devopsowania.

Warsztaty wystartowały 19 marca z gorącym tematem jakim są Progressive Web Applications (PWA). Tomasz Niezgoda, Senior Developer w Spark Solutions podzielił się swoimi doświadczeniami z tworzenia Spree Commerce PWA, które jest prawdziwym, działającym sklepem internetowym. Tutaj można obejrzeć zapis tego spotkania: PWA explainer for developers and PMs: how to build E-Commerce apps using Spree PWA - YouTube

Kolejne spotkania będą odbywały się co 2 tygodnie w czwartki według poniższej agendy. Aby zapisać się na jeden lub więcej warsztatów wypełnij formularz i czekaj na maila z potwierdzeniem udziału. Wszystkie warsztaty są 100% darmowe, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Program warsztatów:
2 kwietnia 2020
Re-platforming Ruby on Rails web apps: how to leverage Rails 6 features such as multiple databases with Active Record and Action MailBox in e-commerce
16 kwietnia 2020
Instagram feed integration with an E-Commerce web app: how to build Instagram integrations and troubleshoot them?
30 kwietnia 2020
Dockerizing Rails apps.
14 maja 2020
How to use Terraform to deploy Rails app on Heroku or AWS?
28 maja 2020
Agile Project Management practices: how to create a Product Requirements Document (PRD) in Confluence, including well written Jira user stories, for effective dev team onboarding and client collaboration?
9 czerwca 2020
Subscriptions sales with Stripe Billing. (bez “Braintree Recurring Billing”): how to design, configure and deliver subscription sales in a monolith app or as a microservice?
25 czerwca 2020
Automated testing for QAs: how to collaborate with your dev-mentor to get up to commercial project speed and quality?
9 lipca 2020
Building a Point-of-Sale solution with Stripe Terminal and Spree Commerce: how to integrate a card reader, barcode scanner and a receipt printer with an online E-Commerce dashboard?
23 lipca 2020
Automating web development security: how to use a Slack bot talking to developers throughout a project in order not to leave any unsecured data or configs behind?

Serdecznie zapraszamy do rejestracji przez formularz zgłoszeniowy. Udział jest zdalny przez YouTube Live ze screen sharingiem.Nie trzeba wychodzić z domu!

Rejestracja: :point_right: https://forms.gle/f2AjdjSma1Pj25Pd9

2 Likes

Już w ten czwartek (16 kwietnia) o g. 18:30 zapraszamy na kolejne bezpłatne warsztaty ONLINE z cyklu Spark Academy, tym razem na temat: “Instagram feed integration with an E-Commerce web app: how to build Instagram integrations and troubleshoot them”.

Naszymi gospodarzami będą Devsi odpowiedzialni za uruchomienie demo PWA, która zamieniło się w prawdziwy sklep internetowy skupiający wokół siebie społeczność entuzjastów sportu i natury.: http://www.dofearnot.com (how cool is that, right? :wink:

Możesz przeczytać pełną historię integracji Vue Storefront i Spree Commerce tutaj:

Zainteresowany? Zapraszamy na warsztaty ONLINE w najbliższy czwartek!