Spolszczony sklep internetowy z płatnościami PL w 15minut

Generalnie przygotowuję się do zrobienia use case’a na podstawie tego projektu.
Większość z optymalizacji które były do użycia przez większość projektów opartych na spree, już tam się znalazły (gdzieś około wersji 0.9 - m.in. nested set zamiast drzewka, system adjustments, i kilka innych mniejszych).
Powyżej pewnej granicy optymalizujesz jednak pod bardzo konkretne zastosowania, i te zmiany akurat raczej nikomu się nie przydadzą(niektóre optymalizacje będą wręcz szkodliwe w standardowych zastosowaniach).

Aha, czyli to nieprawda że waniliowe Spree “tego nie umie”. Wiedziałem, coś mi brzydko pachniało w tamtej wypowiedzi. :stuck_out_tongue:

Jak już wspomniałem co się dało i co było użyteczne dla wszystkich to w spree wylądowało, reszta trafiła do rozszerzeń, rzeczy użyteczne tylko w tym sklepie, nie trafiła w ogóle nigdzie.
Przyłożyłem rękę do wielu rzeczy w core spree, więc znam jego mocne strony - wydajność niestety nie jest jedną z nich. Głównie dlatego że w takim projekcie jak spree, nie jesteś po prostu w stanie optymalizować pod wszystko, w dodatku o wiele większy nacisk kładziony jest na poprawność niż na wydajność (i dobrze moim zdaniem).
Nie będziesz wiedział co optymalizować dopóki nie będziesz miał tych 200k produktów, w dodatku zależnie od ich charakterystyki będziesz musiał optymalizować inaczej (inaczej będzie działać sklep z 200k produktów 210k wariantów - czyli praktycznie prawie zawsze produkt + master variant), a inaczej sklep 1k produktów ~ 200k wariantów.

Właśnie przymierzam się do zaimplementowania płatności w Spree. Jakie byście polecili ??

Witam. To właściwie nie jest mój pierwszy post, ale skoro “zapomniałem” przywitać się wcześniej, to czynię to niniejszym.

Odkopuje temat, bo udało mi się stworzyć swój pierwszy dodatek do Spree (wersja 0.30 i pewnie wyższe też) do obsługi płatności Dotpay.pl :slight_smile: Chętnie wysłucham komentarzy i krytyki, w końcu to najlepszy sposób na to, żeby się czegoś ciekawego nauczyć. Kod został sprawdzony i działa, ale nie ma jeszcze testów, bo nie wiem jak się do nich zabrać chwilowo.

Kod stworzyłem na podstawie https://github.com/pronix/spree-ebsin + trochę pomocna była dokumentacja (ale tak bez przesady) + sporo dało czytanie kodu źródłowego Spree.

Rewelacja, jak już zmigruję Bitspudło na Spree to spróbuję Twojego rozszerzenia – chciałem właśnie dodać jakąś polską bramkę do płatności kartami i przelewami :slight_smile:

Najlepiej wyodrębnić to do zewnętrznego wątku.

Trafna uwaga. Wyodrębnione.

Panowie który z was podjąłby się rozbudowy sklepu ?
Pozdrawiam

Chyba powinieneś założyć nowy temat, podając jednocześnie więcej szczegółów.