Spolszczony sklep internetowy z płatnościami PL w 15minut

Może ktoś już w pełni spolszczył np Spree i zintegrował z jakąś bramką płatności i się podzieli? :slight_smile:

Ale o co chodzi ? Pytasz czy jest gotowy sklep pod Railsy czy jesteś pełen podziwu dla modułu Virtuemart + Joomla ? Ja osobiście nie widziałem niczego spolszczonego.

Napisz jeszcze dlaczego spadłeś z pufy. Domyślam się, że chodzi o postawienie tego w 15 minut ale może o coś więcej.

Pufa: całokształt funkcjonalności jaka tam jest upchana na dzieńdobry - spójrz na główną stronę choćby…

Wierzyć mi się nie chce, żeby nikt w Polsce nie postawił jeszcze sklepu na Spree lub Substruct

[quote=mleszcz]Pufa: całokształt funkcjonalności jaka tam jest upchana na dzieńdobry - spójrz na główną stronę choćby…

Wierzyć mi się nie chce, żeby nikt w Polsce nie postawił jeszcze sklepu na Spree lub Substruct…[/quote]
Pewnie ktoś postawił, ale nie musiał się tym chwalić na forum.

No to szkoda…

Postawiliśmy sklep intranetowy dla pracowników bardzo dużej Polskiej firmy działającej w branży motoryzacyjnej właśnie na Spree, zmieniliśmy tylko moduł płatności. W tym przypadku klienci nie płacą gotówką, tylko zasila im się konto za …nieważne… w każdym razie działa na zasadach prepaidu.
Ostatni sklepik robiliśmy w zeszłym roku na magento(php) i zajęło to kilka miesięcy. Na spree zrobiliśmy wszystko w miesiąc. Śmiga, wszyscy zadowoleni i jest język polski na dzień dobry (nie wiem kto pisał, że nie ma). To tak dla informacji, na hasło, że nikt nie instaluje Spree :slight_smile:
W spree jest API tak zrobione, że płatności ładuje się jako moduł, więc bardzo łatwo dostosować do swoich potrzeb.

1 Like

O! Dzięki marioosh! Demo kusi, wdrożenie pociąga :wink:

Odgrzewam kotleta.

Szykuje mi się kolejna fuszka na sklepik. Koledzy czy są jakieś nowości czy Spree nadal rządzi?

Spree rządzi, nawet bardziej niż te kilka miesięcy wcześniej. Od 0.40 nawet dokumentacja jest rewelacyjna i kod całkiem czysty. Oraz rewelacyjne community.

1 Like

Bosko! http://bitnami.org/stack/spree

Uśmiecham się :slight_smile:

Spree 0.9? Nie ruszać. Tylko 0.40 (z linii tych na rails3 to pierwsze podejście, 0.30, jednak było niezbyt dopracowane) i wyżej.

Spree nadal rządzi ale RoR Commerce ma się coraz lepiej.

Na Spree (ostro ale to ostro zmodowanym) został postawiony http://xxlsklep.pl - 200 tysięcy produktów, 5 tys kategorii. Generalnie off-the shelf spree tego nie potrafi, ale po odpowiednim tuningu się da. To tak jakby was pytał co ze skalowalnością.
Można zresztą popatrzeć na showcase na stronie spree.

Przykład kodu z implementacją Spree - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? Za PL stawiam BRO.

Pewnie mógłbym wystawić kod http://store.pulp-city.com/, bo to waniliowe Spree plus rozszerzenie do płatności PayPalem, ale muszę podpytać właściciela. :slight_smile:

Tylko właściwie: po jaką cholerę? OOTB Spree jest działającym sklepem internetowym, kropka.

Lubię uczyć się na przykładach, tymczasem nie mogę się w to wgryźć. Zainstalowałem przez gem ‘spree’ i bundle install tak jak na stronce, żadnego kodu nie widzę w app. Zonk.

Fajnie by było gdyby jakiś master-plaster z tego forum wykonał heroiczny, wiekopomny czyn miłosierdzia i wystawił na hubie taki szkielet spolszczonego Spree a z polską bramką płatności to byłby hit. W 1h wbudowanej polskiej lokalizacji nie podołałem ustawić nawet.

Spree to gem, jego kod leży tam, gdzie reszta gemów. Jeśli chcesz go mieć w katalogu aplikacji (np. w vendor/bundle), użyj Bunldera w ten sposób:

bundle install vendor/bundle

A jeśli chodzi o instalację, to dokumentacja Spree wygląda bardzo dobrze, powinieneś sobie z nią poradzić bez problemów.

Ja też się lubię uczyć na przykładach, ale próba robienia na pałę i bez solidnego przeczytania dokumentacji trochę mi śmierdzi pehapostwem.

Chyba mogę wystawić kod PulpCity, ale jeszcze się upewnię pytając klienta. Co do polskich płatności, typu platnosci.pl, to raczej zapomnij – chyba nikt jeszcze nie wydał takiego rozszerzenia do Spree. A API platnosci.pl jest tak przyjemne, że kto może to unika :wink:

Dzięki nagl, tu gość świetnie wyjaśnia swoją ścieżkę ze Spree, zaczynam chwytać:
Spree and Software Development: Git and Ruby techniques
Rails Ecommerce with Spree: Customizing with Hooks Tutorial
Spree on Rails 3: Part One
Spree on Rails 3: Part Two

mleszcz: A spróbuj kurde od dokumentacji. Jak gema instalujesz to dostajesz gratis generator który tworzy ci aplikację spree. I już masz przykład. Do tego jest specjalnie wydzielony ‘theme’ extension który zawiera standardowy wygląd spree, do prostej i łatwej modyfikacji. Więc do czytania dokumentacji marsz!

A mieliście pozwolenie/czas by coś z tego tuningu przenieść z powrotem master’a spree ?