Spotkanie grudniowe WRUG: 19.12, Zagadka Coffee Bar

Szot ogarnął całkiem fajną miejscówę, więc czas na ostatnie w tym roku spotkanie WRUG!

Czas: środa, 19 grudnia, godzina 18:30
miejsce: Elektoralna 24, Zagadka Coffee Bar – http://zagadka.waw.pl

Wrzucę na blogaska jeszcze dziś.

Macie zatem niecałe dwa tygodnie na zgłoszenie i przygotowanie prezentacji :slight_smile:

https://www.facebook.com/events/109011602601003/ It’s on Facebook, it’s official.

@Rui - będziesz z prezentacją w tym terminie?

to ja tylko tak zagaję - byłby ktoś zainteresowany tematem stawiania Jenkinsa?
od podstaw, czyli zaczynamy z czystą VM, kończymy z działającym CI dla przykładowej railsowej aplikacji :wink: (też bez jakiegoś ekstra tuningu)

Zgłaszam dwie propozycje. Obie wyceniam na 20-30 minut. Poddaję je niniejszym pod głosowanie.

1. Milion rzeczy, które musi zrobić YARV zanim wykona Twój kod. W tej krótkiej podróży przez wnętrznościa MRI opowiem o tym, jaką heroiczną pracę wykonuje maszyna wirtualna. Dlaczego modyfikacja pojedynczej metody powoduje, że mnóstwo pracy idzie na marne? Czy Ruby zna odpowiedź na Wielkie Pytanie o Życie, Wszechświat i całą resztę? Po co nam w Ruby goto? Na te i inne niepraktyczne, akademickie i arcyciekawe pytania postaram się odpowiedzieć w swojej prezentacji.

2. mruby — najmłodsze dziecko w rodzinie. mruby to opublikowany w pierwszej połowie tego roku produkt ze stajni Yukihiro Matsumoto. To minimalna i przenośna implementacja Ruby dedykowana urządzeniom o ograniczonych zasobach i skryptowaniu innych programów. Prawdę mówiąc nie wiem o nim wiele więcej, ale wygląda to strasznie ciekawie. Chętnie przyjrzę się temu zjawisku z bliska a potem opowiem o tym czego się dowiedziałem.

Ja chcę wszystkie 3.

This.

Aczkolwiek jeśli mam wybierać (Janek, zostaw coś sobie na następne spotkania) to zdecydowanie kombosik Jenkins + mruby :slight_smile:

Jenkins is so 1999

2/10, czasem potrzebujesz setupu bardziej złożonego niż potrafi zaoferować travis

good one :stuck_out_tongue_winking_eye:

możliwe że będę poza Warszawą, odpowiem najpóźniej do środy.

[quote=janek]Zgłaszam dwie propozycje. Obie wyceniam na 20-30 minut. Poddaję je niniejszym pod głosowanie.
[ciach…][/quote]
Ja optuję za nr. 1. Chętnie bym się dowiedział, co się dzieje “za sceną” - choćby i w dużym skrócie. :wink:

Zdaję sobie sprawę :slight_smile: Zresztą jak ktoś chciałby prywatny projekt, to o ile to nie dla firmy, to może go lekko odrzucić cena.

Tak na serio, to chętnie posłucham, Jenkinsa jeszcze niedawno używałem, ale pewnie nie robiłem tego optymalnie.

Po pierwszych mniej więcej 60 godzinach mamy remis.

1. Milion rzeczy, które musi zrobić YARV zanim wykona Twój kod: Lypa.

2. mruby — najmłodsze dziecko w rodzinie: Tomash.

Poczekam jeszcze 72h a jeśli do tego czasu nie będzie rozstrzygnięcia to temat wybiorę sam.

YARV +1 ( mruby wyglada ciekawie wiec poczytasz tak czy siak, a przynajmniej nastepnym razem bedziesz mogl powiedziec wiecej konkretow :wink: )

YARV +1

Doczytałem jaką masz wiedzę o obu tych tematach i zmieniam swój głos na +1 dla YARVa :slight_smile:

Ogłaszam wyniki głosowania.

1. Milion rzeczy, które musi zrobić YARV zanim wykona Twój kod: wszyscy.

2. mruby — najmłodsze dziecko w rodzinie: nikt, zatem idzie do szuflady.

@Tomash, zaktualizujesz wrug.eu czy zaserwować Ci pull request?

@tjeden, wrzucisz informację na fb?

UWAGA UWAGA, ZMIANA MIEJCA.

Z przyczyn niezależnych miejsce grudniowego WRUG-a zmienia się na siedzibę Warszawskiego Hackerspace’u na Długiej 44; dzień i godzina pozostają bez zmian, 19 grudnia o 18:30.

janek: poprawki do https://github.com/wrug/wrug.eu/blob/master/_posts/2012-12-12-spotkanie-grudniowe.textile mile widziane, Tomash zrobi deploy gdy dotrze do internetów.

Chastell, wyślij mi wreszcie swój klucz publiczny ssh i Ty też będziesz mógł deployować. No chyba że postawimy temat na jakimś gh pages, skoro i tak jest jekyll-powered?

Ach, radości wspólnego tworzenia: