Spotkanie na początku lutego 2013

Na początku lutego planujemy kolejne spotkanie. Tym razem Adam “Sarin” Piotrowski opowie nam jak stosować Mercury Editor. Czekamy na propozycje kolejnych prezentacji!

Postanowiliśmy zmienić trochę formę pierwszej prezentacji , i zamiast mówić wam o tym co możecie wysłuchać od Ryana na railscasts.com porozmawiamy ( faktycznie zamierzamy dyskutować) o kilku problemach jakie ostatnio napotkałem przy testowaniu aplikacji która sporą część swojej funkcjonalności opiera na rekordach w bazie. Pokłócimy się więc o to co zrobić aby przed każdym testem nie poświęcać 3sekund na tworzenie niezbędnych rekordów w bazie, ale też nie spędzić 90% czasu przeznaczonego na napisanie aplikacji na mockowanie i stubowanie.

A więc spotkanie odbędzie się 13.02.2013 o godzinie 18 w siedzibie Amberbitu ul. Hetmańska 36
Poza tematem opisanym wyżej pojawią się jeszcze conajmniej dwa które zostaną ogłoszone niebawem.
Zapraszamy wszystkich związanych z Railsami jak i tych którzy dopiero o tym myślą.

Ja z chęcią powiem o pozbyciu się z systemu autoryzacji dzięki użyciu zgrabnego projektu zorientowanego obiektowo i o tym jak aplikować podobny wzorzec do innych problemów dręczących duże aplikacje RoR.

Nagrajcie talki, pliz.

Chętnie. Może udałoby się zrobić też live streaming na jakimś hangoucie czy coś… pomyślimy.

Nie, nie kombinujcie z hangoutami i skajpami, bo to się zawsze kończy porażką jeśli robione adhoc. Po prostu niech osoba z najlepiej nagrywającym smartfonem podepnie go do zasilania, postawi w stabilnej pozycji skierowanej na spikera/slajdy i odpali nagrywanie filmu.

Aj, oczywiście walnąłem się z datą: Data to 13.02.2013

Pozdrawiam!

Przypominam o przedwalentynkowym spotkaniu, jutro godzina 18:00, ul. Hetmańska 36, AmberBit world HQ. :wink:

Link do transmisji na żywo: http://www.youtube.com/watch?v=5q_G9FprtSo&feature=plcp

Jeśli ktoś przegapił a był zainteresowany, można sobie obie prezentacje obejrzeć gdyż YouTube nam je zarchiwizował, jak miło z jego strony :).

A moja prezentacja jest tu: http://brug-2012-02.site44.com/