Spree 0.30 i locale

Witam
Chciałbym spytać czy i jak można zmienić z poziomu aplikacji locale na pl. Wiem, że jest gem spree-i18n z localami, i że trzeba zmienić w appconfig.rb z en na pl, tyle że to są gemy i nie koniecznie mam uprawnienia do ich edycji. Poza tym zastanawiam się czy w przypadku edycji gema nie będą wprowadzone zmiany dla wszystkich aplikacji korzystających z niego.
Drugie pytanie mam odnośnie do samego pliku pl.yml. Czy można znaleźć jakąś bardziej przetłumaczona wersję niż w gemie, ewentualnie czy mógłby się ktoś taka wersja podzielić jeśli posiada?.
Kolejne pytanie dotyczy zwykłych locali typu date currency. Jak je wkomponować w spree?

  1. w którymkolwiek initializerze I18n.locale = :pl
  2. jak to nie masz uprawnień do edycji gemów? przecież używasz bundlera
  3. dobre pytanie. jak będę stawiał na spree polskojęzyczny sklep, też by mi się pl.yml przydał. póki nie ma, trzeba sobie radzić samemu.
  4. formatowanie daty i waluty dokładnie jak w domyślnych railsach – sciągnij sobie gotowe rails locales, są też dla języka polskiego

Którą wersję Spree używasz? Mamy przetłumaczoną wersję pod Railsy 2.3.x

Chciałem postawić na railsach 3.0.3, ale to chyba nie ma jakiegoś większego znaczenia.

Ano niestety nie mam . Bundler co prawda jest, ale konto mam na rootnode i tam wszystkie gemy instalowane są globalnie przez admina. Wszystko jest ok dopóki nie trzeba samemu coś pogrzebać w gemach. Stąd moje pytanie.

Ma spore znaczenie – 0.30 to pierwsza wersja przystosowana do działania z Rails 3 (i tylko z Rails 3).

Skoro masz bundlera, to serdecznie Cię walą gemy zainstalowane w systemie.

Po bundle install prosił mnie o podanie hasła do sudo - przynajmniej tak było do wczoraj.

Co do wersji spree to wiem, że ma znaczenie, ale sam plik pl.yml lub pl_spree.yml wyglądają chyba bardzo podobnie.

bundle install --deployment

Warto się przeprosić z czytaniem dokumentacji :wink:

Zacząłem walczyć z tymi localami.
Zainstalowany mam spree.0.30.1 i spree_i18n

W initializers zrobiłem sobie plik i18n.rb i dałem tam I18n.default_locale :pl
Niby wszystko jest ok

Loading development environment (Rails 3.0.3) ruby-1.9.2-p0 > I18n.locale => :pl ruby-1.9.2-p0 > I18n.t(:cart) => "Koszyk" ruby-1.9.2-p0 >
Tyle że na stronach dalej wszystko jest po angielsku.

Co jeszcze musze ustawić?

Problem rozwiązany

  Spree::Config.set(:default_locale => 'pl')

Teraz przydałoby się jeszcze tłumaczenie.

Czy ktoś ma może bardziej aktualną wersję pl.yml ?