Spree - wybór odpowiedniej wersji i obsługa płatności PayU

Witam :slight_smile:
Od paru dni stawiam sklep w Spree framework w wersji 3.1.0. Troszkę się ostatnio zdemotywowałem bo dowiedziałem się, że ten framework był przez pewien czas nierozwijany i mam niewielkie problemy z kompatybilnością gemów związanych z tym sklepem. Głównie chodzi o tłumaczenia (https://github.com/spree-contrib/spree_i18n) - najprawdopodobniej nie czyta mi niektórych tłumaczeń przez co czasem nawet wywala błędy, oraz gem obsługujący transakcje PayU (korzystam z https://github.com/netguru/spree_payu_integration), ostatni branch dla wersji 3.0.0 - u mnie rzuca błędami o braku jakichś plików js / css, a po próbie płatności dostaje błąd 401 Unauthorized.

Dodatkowo zauważyłem, że gem OpenPayU dla Ruby przestał byc rozwijany w 2014 roku.

Stąd moje pytanie do osób które stawiają w tym przyjemnym frameworku swoje sklepy, jaką wersje Spree wybrać, żeby zapewnić sobie jak największą kompatybilność z pozostałymi gemami ale żeby nie korzystać z czegoś przedpotopowego. Dodatkowo czy ktoś łączył Spree z PayU i dał by mi jakieś porady / rozwiązania (z racji zaledwie kilkudniowego doświadczenia ze Spree wolał bym sam nie pisać tej integracji).

Pozdrawiam :slight_smile:

Witaj,
Aktualnie stawiam sklep na Spree 3.0 i właśnie migrowałem do 3.1.

Dwa miesiące temu miałem podobny dylemat jak ty, jednak po pytaniu na StackOverflow i przetestowaniu różnych ecommerce platform w RoR zdecydowałem się na Spree (masz jeszcze do wyboru Solidius fork Spree).

Od jakiegoś czasu Spree jest wspierany przez dwie firmy. Jedną z nich jest rodzimy Spark Solutions i ludzie naprawdę wkładają dużo wysiłku by pchnąć rozwój platformy. Dlatego o przyszłość bym się nie martwił.

Na twoim miejscu zainstalował bym wersję 3.0 i 3.1 i porównał. Jeśli 3.0 jest odpowiednia to może warto się przy niej zainstalować i nie kombinować z gemami dla których nie ma jeszcze wsparcia dla 3.1.

Hej,
dzięki za odpowiedź :slight_smile: Też myśle że 3.0 będzie najbardziej odpowiednia.

Mam jednak problem który od długiego czasu nie daje mi spokoju. Płatności nie działają mi na produkcji. Gdy mam postawiony serwer na localhoscie wszystko śmiga, ale jak wrzuce sklep na serwer to w momencie gdy kliknę “potwierdź i zapłać” serwer mieli mieli i wywala błąd.

Logi są następujące:

Problem jest o tyle dziwny, że tak jak wspomniałem przy próbie płatności na localhoscie wszystko działa, a jak wrzuce na serwer to wywala takie błędy.

Co do serwera na produkcji to mam na DigitalOcean (najmniejszy za 5$, może to jest powód? choć wątpie), do deploymenu klasycznie Capistrano, na serwerze Passenger i Nginx.

Tutaj moje pytanie, co nalezy skonfigurować aby sklep działał na produkcji? Zmieniałem juz 3 razy serwer i rzucałem od nowa, ciągle ten sam błąd.

Pozdrawiam

Dla potomności:

Jeżeli ktoś ma taki błąd przy próbie płatności: https://gist.github.com/bartlomiejmatlega/287b230e8f7466d1365af2e987b07e89 i używa Gmaila jako serwer mailowy, to nalezy w ustawieniach konta zezwolić na używanie Gmaila przez aplikacje “mniej zabezpieczone”: https://support.google.com/accounts/answer/6010255?hl=pl

Błąd z brakiem partiala przy płatności przez PayU również zniknął :slight_smile:
Pozdrawiam

Podbijam wątek, czy ktoś obecnie pracuje ze Spree i podpinał płatności ? PayU / karty płatnicze?