Stan railsowych CMSów

Czy ktoś używał w ostatnim czasie albo może się wypowiedzieć nt. CMSów opartych na Rails?

Widzę, że rozwijają się w miarę aktywnie:

Są coś warte?

Myślę o budowie strony firmowej dla klienta w oparciu o któryś z nich.
Zależy mi na tym żeby co się da było out-of-the-box, ale można było łatwo zejść do poziomu kodu i wpiąć customową funkcjonalność.

Meksykańska sofa też się rozwija. Osobiście nie korzystałem, ale kilka osób w pracy wykorzystywało to w projektach i z tego co mówią daje radę.

Ostatnio dwukrotnie skorzystałem z RefineryCMS i bardzo przypadł mi do gustu. Według mnie bardzo “flexible”. Dostajesz engines “out-of-the-box” *(http://refinerycms.com/engines), łatwą możliwość tworzenia własnych, a co chcesz możesz nadpisać i zmienić:

rake refinery:override controller=pages_controller

Na pewno warto spróbować, o locomitiveCMS nie wiem niestety nic, chociaż zapowiadające się u nich:

[quote]Inline Editing
Browse your site and edit a page at the same time.[/quote]
zapowiada się ciekawie.

BrowserCMS też wygląda całkiem ciekawie. Wydaje się mniej “flexible”, za to bardziej rozbudowany i robiony zmyślą o stronach bardziej złożonych niż blogi: https://github.com/browsermedia/browsercms

W Googlach można znaleźć tylko nieaktualne artykuły na ten temat, może by ktoś napisał artykuł porównujący najlepsze i aktywnie rozwijane Railsowe CMSy (i Wordpressa)? :slight_smile:

Znalazłem na Reddicie prezentacje od chłopaków z Bostonu, porównanie RadiantCMS, RefineryCMS, BrowserCMS: http://bostonrb.org/presentations/month/July-2011