STAŻ - zakres obowiązków

Cześć : )

Mam do Was pytanie: od miesiąca jestem na stażu w niewielkiej firmie programistycznej. Czy możecie wypowiedzieć się, jaki zakres obowiązków powinien mieć stażysta ROR, może macie jakieś swoje doświadczenia z odbywaniem stażu i napiszecie, czym się zajmowaliście : ) Chciałam porównać to z tym, co aktualnie robię, bo zastanawiam się, czy daleko mi jeszcze do juniora i jak to wygląda w innych firmach w innych częściach kraju (jestem z okolic Krakowa :)) Chwilami wydaje mi się, że robię całkiem dużo jak na stażystkę, ale nie wiem, czy to nie tylko moja subiektywna opinia : D

Najważniejsze jest to czy przy tej “dużej” ilośc zajęć uczysz się rzeczy, które przydadzą Ci się w późniejszej pracy. Jeśli tak to nie narzekaj tylko korzystaj.

Natomiast jeśli czujesz, że coś jest nie tak to porozmawiaj z szefem i On/Ona na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości ( z lepszym lub gorszym dla Ciebie skutkiem :wink: ) i wtedy się przekonasz z jakimi ludźmi pracujesz.

Swoją drogą, dawniej junior przychodził do firmy się uczyć a teraz już musi być na poziomie dawnego middle albo nawet zwykłego deva. Co się porobiło na tym rynku…

Spoko, dzięki, za rady : ) Oczywiście, że nie narzekam na mnogość i różnorodność obowiązków, bardziej chodzi mi o ewentualne negocjacje z pracodawcą. Wydaje mi się, że mam jakiś tam wkład w realizowane przez firmę projekty, a wynagrodzenie jednak bardzo mocno odpowiada stanowisku “stażystka”. Wiadomo, że nauka jest dla mnie teraz najważniejsza, ale nie oszukujmy się- nie chcę się frajerzyć, jeśli to co robię odpowiada faktycznie wyższemu stanowisku. Jest to moja pierwsza praca i nie do końca wiem, jakie są realia, w związku z czym chcąc cokolwiek negocjować wolałabym wiedzieć, że nie kłócę się bez sensu.