Stopango.com - rozkłady jazdy

Witam!

Projekt, który zrealizowaliśmy to platforma z rozkładami jazdy, które mogą być aktualizowane w czasie rzeczywistym połączona z aplikacjami na telefony.

Głównymi celami było spersonalizowanie rozkładów oraz odejście od tradycyjnego wymuszania aktualizacji całej bazy, przy zmianie rozkładu, w urządzeniach mobilnych. Do tego celu wykorzystany został dobrobyt płynący z szeroko pojętego wykorzystywania geolokalizacji (tworzenie własnych lokalizacji, wyświetlanie w zależności od położenia itd). Rozbudowane opcje dodawania ulubionych linii i przystanków. Wykorzystanie światowego standardu dostarczania rozkładów (aktualizuje się w pełni automatycznie).

Dla programistów dostępne jest API (narazie zamknięte ale planujemy to zmienić), które umożliwia praktycznie operacje na każdej części serwisu. Jeśli ktoś miałby ciekawy pomysł jak je spożytkować zapraszam do kontaktu (można sobie np. napisać widget z pobliskimi odjazdami)
Cały czas rozszerzamy listę przewoźników (chcemy być profesjonalni - podpięci pod system planowania a nie parsować stronki przewoźników, a to trwa!).

Chętnie wczytam się w konstruktywne uwagi.

http://stopango.com

Główne technologie, bez których nie byłoby to możliwe:

  • RoR 3
  • MongoDB + Mongoid
  • Compass + Sass
  • Apotomo
  • Sprockets
  • Mootools (polecam obejrzenie widgetu kalendarza napisanego od zera)
  • Geoip
  • Delayed Job

PS. Aplikacje na telefony są testowane. Aplikacja iPhone jest “In Review” i pojawi się pewnie na dniach.


Michał

Interfejs świetny i ładnie zrobiony, potrafi się rozjechać lekko, przy rozpoczęciu pierwsej animacji, ale jest spoko. No przyznam że kalendarz wygląda świetnie.

Mega gratulacje za start serwisu, ogrom włożonej pracy w odpalenie przedsięwzięcia, innowacyjne podejście, zatrudnienie paru ciekawych ludzi, inną lokalizację firmy niż większość railsowego biznesu w polsce.

Osobiście nieco nie rozumiem dlaczego iphone jako pierwszy, chyba już w PL jest więcej telefonów z Androidem ale może się mylę albo może PL nie jest wcale rynkiem docelowym. W każdym razie ja czekam na appkę na androida a najlepiej na androidowy widżet na pulpit, który pokazywałby mi najbliższe godziny odjazdów wybranych linii z wybranych przystanków. To by było “w pytę” :slight_smile:

Wersja na iPhone jest już dostępna: http://itunes.apple.com/app/stopango/id423540356?mt=8#. Za darmo :wink:

A propo darmochy, widzę że serwis był finansowany ze środków unijnych, czyli teoretycznie musi zacząć zarabiać. Zastanawiam się w związku z tym jaki macie model biznesowy? (o ile to nie tajemnica)

Jak dla mnie super pomysl i realizacja. :slight_smile:

Jedyne zyczenia jakie moglbym miec jako uzytkownik to aplikacja na Androida no i integracja z berlinskim BVG.

Kalendarz po załadowaniu poadje złe dane. U mnie teraz podaje 2012-01-06 i coś po północy z czasem

A nie masz przypadkiem malej kropczeki obok kalendarza ktora ustawia obecny czas ?

:] mój błąd ale nie jest to intuicyjne w żaden sposób, czemu po załadowaniu strony nie jest pokazywana aktualna, najlepiej jeszcze co 1min aktualizowana, jak realny zegar

Zakladam ze wczesniej bawiles sie zegarkiem i zapisala sie godzina w cookies

Zegarek bedzie sam sie aktualizowal chyba ze wczesniej zmieniles mu godzine

A na długo się zapisuje ta godzina w cookies ? Jest tam expires atrybut ?

Domyślnie na dwa tygodnie. Jak chcesz cofnąć (ustawić bieżącą datę) klikasz ten mały buttonik obok :wink:

No tylko ten button nie jest jakoś oznaczony intuicyjnie, ja na to nie wpadłem ;] Ale może słabo ogarnięty jestem

Po pierwsze cała belka kalendarza po zmianie z aktualnej daty podświetla się na żółto! Może mało widoczny kolor ^^ Po kolejne widać strzałkę… Może po prostu po pierwszym przesunięciu powinien jakiś komunikat wyskoczyć, że to się na stałe ustawia? Jesteśmy otwarci na propozycje ulepszeń interfejsu :slight_smile:

A propo darmochy, widzę że serwis był finansowany ze środków unijnych, czyli teoretycznie musi zacząć zarabiać. Zastanawiam się w związku z tym jaki macie model biznesowy? (o ile to nie tajemnica)[/quote]
Wszystko z czasem stanie się jasne.

[quote=kazjote]Jak dla mnie super pomysl i realizacja. :slight_smile:

Jedyne zyczenia jakie moglbym miec jako uzytkownik to aplikacja na Androida no i integracja z berlinskim BVG.[/quote]
Możemy do nich napisać czy wystawiają format GTFS, jeśli nie - a dają inny format - możesz napisać konwerter GTFS (standart prosty i otwarty). Jak już to zrobisz to podejrzewam, że mogą być zainteresowani kupnem - bo dzięki temu będą wpięci nie tylko w Stopango ale też w Google Transit.

No ja raz wszedłem na stronę powaiłem się kalendarzem i zamknąłem, kolejny razm odpalam, ramki nie widziałem, strzałki nie zauważyłem, patrze na kalendarz, dziwna data - wniosek coś sie zepsuło, zamknąłem. No ale jak pisąłem może dziwny jestem ;]

Już wiem o jaką “ramke” chodzi, raczej to inne tło. Jak ktoś korzysta ze strony raz, później drugi po kilku dniach to chyba nie skojarzy że tego nie było, ja bym dał box jakiś z napisem informacyjnym ż ekalendarz jest ustawiony na ostatnio wybraną datę, pojawiający się gdy ktos najedzie myszką na obszar kalendarza, coś takiego.

[quote=gotar]No ja raz wszedłem na stronę powaiłem się kalendarzem i zamknąłem, kolejny razm odpalam, ramki nie widziałem, strzałki nie zauważyłem, patrze na kalendarz, dziwna data - wniosek coś sie zepsuło, zamknąłem. No ale jak pisąłem może dziwny jestem ;]

Już wiem o jaką “ramke” chodzi, raczej to inne tło. Jak ktoś korzysta ze strony raz, później drugi po kilku dniach to chyba nie skojarzy że tego nie było, ja bym dał box jakiś z napisem informacyjnym ż ekalendarz jest ustawiony na ostatnio wybraną datę, pojawiający się gdy ktos najedzie myszką na obszar kalendarza, coś takiego.[/quote]
Od teraz datę się przestawia tylko dla danego widoku i potem ona “ginie”.

Dziś pojawiła się zmodernizowana strona główna, która uwzględnia znaczną część uwag. Jest widoczniejsza belka górna, tipy przy pierwszym wejściu, mapa radaru i sporo innych.

Nieustannie potrzebujemy konstruktywnej krytyki :slight_smile:

Zaloguj obok wyszukiwarki na stronie głównej jest mega nie intuicyjne. Zastanawiałem się dlaczego jak coś wpiszę to mam wcisnąć zaloguj…

myślałem, że polacy to piszą od lewej do prawej a nie odwrotnie :wink:

+1

“Zaloguj” przenioslbym na ten toolbar u gory na prawa strone, a wyszukiwarke pod odjazdy (powinna byc lepiej widoczna) i rozciagnal do szerokosci calego contentu :wink:

+1

“Zaloguj” przenioslbym na ten toolbar u gory na prawa strone, a wyszukiwarke pod odjazdy (powinna byc lepiej widoczna) i rozciagnal do szerokosci calego contentu ;)[/quote]
Mielismy dzisiaj dwu godzinna debate na temat tego buttona :wink: