Strona + 10 zakładek + lista produktów

Witam serdecznie po raz drugi.

Gryzę się jaką “drogę” wybrać na przebudowę strony.

Mam taką stronę do przebudowania napisaną tylko w html, css i treść wstawiona bezposrednio do html-a (strona czysto statyczna) i trzeba wstawić jakiś cms aby content można było edytować. Nic prostrzego, wystarczy zainstalować refinerycms i tu dodać mozliwość edycji contentu-u strony.

Jednak w zakładce products ma być lista produktów - zdjęcie, opis, kontakt (bez koszyka, płatności, zamawiania, innych dupereli.)

Czy jest jakiś działający plugin do refinery, który dodaje taką możliwość, szukałem?

Myślałem także o użyciu spree, gdyż tam jest bardzo fajna lista produktów, ale jak na taka małą stronkę spree jest to “wielka krowa” z mnóstwem funkcji, które się nie potrzebne, a i przerabianie tego zajeło by - tak mi się wydaje - zbyt dużo czasu. Zresztą plugin do spree o nazwie “static cotent” nie obsługuje “wysiwyg”. W sumie mam 2 tygodnie.

Pozdrawiam serdecznie. :slight_smile:

Jeżeli to faktycznie tak mała strona, to nie wystarczy napisać mini panelu admina do dodawania wpisów/stron/produktów i podpiąć do tego jakiś edytor wysiwyg (vide http://rubyonrails.pl/forum/p38641-2012-11-21-12%3A50%3A19)? :slight_smile: Będzie lekko, a dwa tygodnie na pewno wystarczą.

Dzięki za podpowiedź. Klient chce, żeby to ładnie wyglądało, a refinery jest ciekawie zrobione.

Generalnie widzę, że prawdopodobnie będę musiał dorobić tę funkcjonalność dodawania produktów z obrazkiem i opisem. Muszę poczytać w dokumentacjach, może znajde jak to się robi. Dostępne gemy i rozszerzenie wprowadzające tę funkcjonalność są “out of date”.

EDIT: Nie mogę znaleźć dokumentacji, jak dorabiać własne funkcjonalności do refinery. Kod mi powie, ale nie jestem na tym etapie zaawansowanie, żebym potrafił w miarę szybko zbudować/skonstruować własny plugin do tego sporego cms-a. Jestem jeszcze świeży w całym tym temacie. A istniejące potrzebne mi dodatki są stare.

Więc może szybciej bedzie, jak sam od zera stworze taki mały cms :slight_smile: Najwyżej powiem firmie, że pisałem od zera. Zreszta pisałem już taki cms we własnym projekcie. Plus w tym wszystki jest taki, że jak klientowi się coś nie spodoba to wszystko bedę mógł przerobić jak mi/klientowi się spodoba.

Co wy na to??

Z tego co wiem, to Refinery można zmontować jako osobną aplikację, np. pod adresem “static”, czy cokolwiek. Wtedy po prostu robisz zwykłą apkę railsową, a całe refinery masz pod /static. Jedyny problem to integracja na poziomie logowania, ale nie powinno być z tym większych problemów IMHO.

Postanowiłem pobawić się w wolnej chwili w Refinery (na szcżescie mam chwilę czasu, klient jeszcze się nie zdecydował).

Stworzyłem products oraz kategories za pomocą polecenia do generowania “customowych” zasobów:
rails generate refinery:engine singular_model_name attribute:type [attribute:type …]

Mozliwe, że ktoś nad tym pracował i wie jak połączyć w panelu refinery products do categories, np. za pomoca checkbox, albo jakkolwiek z wyborem kategorii?
Będę wdzięczny za podpowiedź. Wcześniej nie korzystałem z tego narzedzia (refinery), kod pisałem zwykle sam.:slight_smile:

EDIT: Wykonałem i powiązałem products i categories w refinery, napisze jak to zrobic…

…tylko mam jeden mały kłopot

wewnątrz form_for w pliku _form.html.erb

użyłem <%= f.select :category_id, @categories.html_safe, :selected => “3” %>

Wynik to:

Category 1 Category 2 Category 3 Category 4 Category 5 Category 6

Nie ma selected=“selected” tam gdzie value jest “3” :frowning:

Mam kłopot