Styczeń - propozycje tematów?

Przyznam że wczorajsze, grudniowe spotkanie bardzo mnie rozochociło i już myślę o styczniowym :slight_smile:

W związku z tym zbieram pomysły na prezentacje. Czak? Tjeden? Kogo-tam-jeszcze Mike zaczepiał? Na pewno Mike sprzeda część drugą swojej prezentacji “Testing By Proxy”.
Ja bym chętnie opowiedział o np. OrderedHashu - pomyśle i ewolucji w implementacji, od osobnej biblioteki, przez włączenie w Ruby Facets i trafienie do Ruby 1.9, po niedorobioną i nieudokumentowaną implementację w Railsach 2.0. Oraz oczywiście zastosowania (wszędzie!), rozszerzenia itp. itd.
Ale jeśli uznacie że to trochę zbyt hermetyczne/specjalistyczne, można pomyśleć o innym temacie.

Ja mam pytanie co do prezentacji - jak bardzo muszą być związane z ruby? Prezentacja w temacie railsów się wpisuje w tematykę? Albo na przykład o railsach i javascripcie (to już w ogóle, bo inny język w większości)?

Witam,

Jestem w stanie poprowadzić prezentację “Keeping end user up to date - real time communication on Rails”.

G

tak moim zdaniem mimo to wszystko co jest okolo rubiowe jak prezentacje o railsach, merbie itp… jak najbardziej wskazane,… ^^

ps: javascript moze odchodzi troche od tematu ale jestem pewien ze sporo osob bylo by zainteresowanych, nie oszukujmy sie :slight_smile:

No to ja mogę powiedzieć trochę o różnych podejściach do javascriptu we frameworkach (rails, merb, przyda się zapewne też przy frameworkach napisanych w innych językach niż ruby) - helpery, RJS, unobtrusive javascript - takie porównanie, wady i zalety - takie coś w sieci ciężko znaleźć. Jak ktoś jest zainteresowany oczywiście, bo z doświadczenia wiem, że sporo programistów rubiego nie lubi javascriptu i ogólnie rzeczy związanych z frontendem.

@Drogomir: nie chcieliśmy konkurować z Boostrapem (chcielibyśmy żeby te dwie inicjatywy się dopełniały), ale od kiedy (podobno) boostrap zupełnie odszedł od railsów i kwestii technicznych (na rzecz pure-business spotkań), chętnie zajmiemy się railsami. W końcu Mike’a prezentacja też w drugiej części będzie o Railsach. Także kaman! Javascript też może być. Prawdę mówiąc to zamierzam zrobić spicza o D (może nie w najbliższych WRUGach, ale kiedyś na pewno), który w ogóle nie ma nic wspólnego z railsami. Za to jest bardzo ruby-like językiem z rodziny C, ruby-like w sensie inteligentnie i przyjemnie zaprojektowany :wink:

@Grzegorz: to przygotuj i wciągamy na listę prezentacji :smiley:

Niewiele mam na razie do przekazania, ale za trzy, cztery miesiące myślę, że będę mógł już coś zaprezentwoać.

Ja ostatnio zajmuję się projektami nie-Rubinowymi, więc nie mam za dużo potencjalnych tematów.
Jak któryś z moich starszych projektów w Rails wreszcie pójdzie online, wtedy pomyślę, czy jest w nich coś ciekawego do przedstawienia.

OK, to co, mamy tematy?
Grzegorz - “Real-time communication in Rails”
Drogomir - “Javascript approach round-up” :wink:
Mike Lee - “Testing by Proxy pt. 2”

Ja bym zrobił dwie malutkie prezentacje (lub jedną z nich rozwiniętą sensownie):

  1. “Below And Beyond Rails” - stare dobre CGI (ew. +ERb), mikroframeworki (Sinatra).
    Jeśli miałaby być duża, to może jeszcze z drugiej strony - ciekawe inspirowane Railsami frameworki z innych ekosystemów (głównie Groovy)
  2. “D: a compiled language for rubyists”

To już jutro :slight_smile:

Grzegorz, Drogomir, potwierdzacie obecność i prezentacje?

Ja potwierdzam obecność, ale nie wyrobię się raczej z przygotowaniem prezentacji - mam około połowy przemyślane i przygotowane, co właściwie bardziej by chyba rozmyło wiedzę niż coś dało słuchającym :slight_smile:

Improwizować nie chcę, bo temat jest dość rozległy, więc chyba za miesiąc… ;]

PS. jest jakieś info o WRUGU takie jak wcześniej, gdzie się wpisują osoby, które mają być?
PS2. chyba, że uda mi się to podzielić na jakieś 2 sensowne części, które nie będą na tyle powiązane, że będę mógł zrobić oddzielnie, tak jak Mike, ale mam wrażenie, że ciężko będzie :wink:

Można się dopisywać:

http://www.goldenline.pl/spotkanie/wrug-spotkanie-01-2009

Pozwoliłem sobie zrobić taki copy paste ze spotkania grudniowego.

Wow, wypas! Dzięki! :slight_smile:

Trzeba to będzie wcześniej wrzucać i rozsyłać do ludzi, bo ludzie to ludzie - zapominają o takich eventach :stuck_out_tongue:

Ty nie marudź tylko spicza przygotowuj, na pewno się wyrobisz :slight_smile:

Grzegorz, co z Tobą?

Sorry chłopaki, ale nie dotrę dzisiaj… Wpadli znajomi, których przez przeprowadzkę do Wro nie widziałem 100 lat i muszę ponadrabiać zaległości - odrobię się za miesiąć z wypasioną prezentacją :slight_smile: (no dobra, może nie wypasioną, ale będzie :P)

Taaa, jasne, tak samo jak byłeś na kilku ostatnich WRUGach. :stuck_out_tongue:

Było b. fajnie, kto nie przyszedł ten trąba. Żeby zrobić ukłon w stronę owych trąb, postawilim stonę http://wrug.eu/ , gdzie będziemy od tej pory zamieszczali ogłoszenia, informacje i oczywiście pliki (slajdy, kod) z minionych spotkań :slight_smile: