Styczniowy WRUG: 15 stycznia na Andersa 29

Gorąco zapraszamy na styczniowego WRUG-a – tym razem we wtorek, 15 stycznia, o 18:30 na Andersa 29 (gdzie normalna sala, rzutnik i bar na dole).

Niech się wpisują miasta, które chcą prezentować – a będzie zacnie, więc warto! :slight_smile:

Mogę opowiedzieć o nowościach w Rails4, w tym o kilku dramach i kontrowersjach jakie niektóre z nich wzbudziły :wink:

Błagam, samo mięso, bez dramatów. :wink:

No dobraaaa, chociaż opowiadanie o railsowym środowisku z pominięciem dram jest jak Dynastia bez Alexis :wink:

Enyłej, ktoś jeszcze? Bo dość biedny odzew widzę. Heloł!

Dokładnie, drama jest integralną częścią tej społeczności :wink:

Chciałbym zaproponować swoistą kontytuację tematu sprzed miesiąca. Tym razem zanurzymy się w trzewiach Rubinius i przyjrzymy się cechom, jakie odróżniają go od MRI. Główne pozycje spisu treści to Rubiniusowa filozofia, zarządzanie pamięcią, kompilacja JIT, wielowątkowość i konsekwencje podjętych przez autorów decyzji dla prędkości całej implementacji.

Myślę że wszyscy obecni na grudniowej prezentacji Janka o trzewiach YARVa bez zastanowienia dają +1 kontynuacji wątku, tym razem w Rubinius VM :slight_smile:

+1 Janek.

http://wrug.eu/2013/01/09/spotkanie-styczniowe/ –ee wrzućcie gdzie możecie. :slight_smile:

Ale było!

Doskonała jest ta miejscówka. Jeśli możemy ją mieć raz w miesiącu, to nie potrafię znaleźć argumentów przeciw :smiley:

Zaraz zobaczę ile jestem w stanie zrobić z tymi filmami ffmpegiem + audacity, jak za mało to oddam Bernardowi do małej edycji.

Jakby co to kto ma login do naszego wrugowego konta na Vimeo? Czak? Olek?

a tak teraz mi się przypomniało:
Tomash - z czego wynika odchodzenie od scope’ów na rzecz metod klasowych? są jakieś argumenty czy moda? :wink:

Dzięki za kolejne udane spotkanie. Zgadzam się z Tomaszem, że miejsce jest wyjątkowo zacne. Moje slajdy są już w sieci. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem przygotowywując przedostatni slajd z uzupełnieniami. Dajcie znać jeśli coś mi jednak wyleciało z głowy.

Nie tylko slajdy, film z prezentacją Janka też już jest. Po drobnych poprawkach dźwięku equalizerem. Oraz tymczasowo na jutubie, póki Czak/Tjeden/Czy-Kto-Tam nie dali mi hasła do wrugowego konta na vimeo.


W 1080p!

Film z moją prezką też już gotowy, ale wychodzę właśnie z domu więc nie będę zaczynał kolejnego 40-minutowego uploadu. Wolałbym już na nasze WRUGowe vimeo :wink:

Dobra, moja prezka też jest:

Vimeo pozwala na upload 500mb tygodniowo, podczas kiedy każdy z tych filmów to 750mb (a reenkodowałem, bo prosto z telefonu było 2.5gb). Ogarnę płatne konto na Vimeo, ale przedtem chciałbym zgromadzić filmy z poprzednich WRUGów coby wyzyskać na maksa ten limit 5gb/tydzień płatnego konta.