Style reset w Sass

Jak dodać tzw. style reset w Sass?
Czy oprócz strony z dokumentacją (http://sass-lang.com/) jest coś wartego przeczytania? Szczerze mówiąc odnośnie samej technologii Sass jest mało przykładów na sieci.

Z góry dzięki za rady.

Zapoznaj sie z Compassem (http://compass-style.org/ , http://wiki.github.com/chriseppstein/compass/), wtedy reset styli robisz jedna linijka: @import “compass/reset”

a jak jescze weźmiesz pod uwage blueprinta lub grid960 to juz w ogole nie ma co pisac :stuck_out_tongue:

i jeszcze dodatek do kolorków


tutaj masz przyklad

I polecam scss
Dlaczego?

Jak chcesz szybko skopiować jakiś, kawałek css’a ze strony, nie musisz się martwić o nawiasy itd. Bardzo praktyczne rozwiązanie :slight_smile:

A jak to się ma do wydajności ? Czy stosowanie tego typu systemów jak scss czy casandra nie powodują dodatkowe obciążenie aplikacji tzn. procesora ?
Czy znacie jakieś benchmarki porównujące te systemy ??

[quote=sajrox]A jak to się ma do wydajności ? Czy stosowanie tego typu systemów jak scss czy casandra nie powodują dodatkowe obciążenie aplikacji tzn. procesora ?
Czy znacie jakieś benchmarki porównujące te systemy ??[/quote]
Pliki są generowane w środowsku production tylko podczas pierwszego requestu, który musi je odczytać, więc nie ma to właściwie żadnego wpływu na działanie aplikacji.

W development muszą być wygenerowane tylko przy zmianach w pliku (sprawdzana jest data ostatniej modyfikacji), więc też nie ma to dużego wpływu.