pdf = TCPDF.new()
pdf.AddFont('FreeSans')
pdf.SetFont('FreeSans', '', 9)
pdf.AddPage();
pdf.tdwidth = 5
...
pdf.writeHTML("<table border='1'><tr><td>Długi tekst .........</td><tr>12</tr></tr></table>", true, 0)
szerokość TD jest zawsze ta sama. Macie pomysł jak to zdefiniować, co robię źle?
Może macie link to przykładów lub tutoriala bardziej zaawansowanego. Google nic konkretnego nie wyrzuca
Ja cały tydzień próbowałem zrobić faktury w pdfie. Też miałem ten problem. U mnie działy też się dziwne rzeczy jak dawałem w długim stringu ‘ ’. Podejrzewam, że tego nie przeskoczysz. Ogólnie biblioteki do PDF są raczej do D.
http://pdf-wrapper.rubyforge.org/ zapowiada sie obiecujaco, jest oparty o rcairo oraz ruby-gnome2 (pakiet nie wymaga instalacji gnome, po prostu ktos z gnome zrobil binding do gtk, pango, glib etc)
Do generowania pdf’ow w unicodzie wystarczy cairo(rcairo), pango oraz 2 moduly do ruby z ruby-gnome2(glib oraz pango)
Biblioteka narazie jest w jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, autor wydal zaczal ja pisac chyba dopiero dwa miasiace temu, ale i tak bije na glowe przedewszystkim natywnie generowanymi pdf’ami z cairo.
W firmie do generowania PDF’ów korzystamy z PDF Reactor’a. Zajmuje na serwerze jakieś 300MB pamięci bo to Java i sporo kosztuje ale PDF’y naprawdę ładne generuje (wysyłasz mu HTML + CSS a on Ci zwraca sformatowany dokument PDF).
Ja kiedys robilem szablony do generacji PDFow w SGML + openjade. Bazowalo to na DOCBOOKu i jego szablonach do generacji PDFow. Efekty byly ladne - powiedzialbym ze nawet bardzo - ale to bylo mocno hardcorowe :). Szablon mial ok 1000 lini kodu i jeszcze brakowalo kilku rzeczy jak dzielenie na strony itd.
A mozna jeszcze zrobic z tego XMLa (to_xml i przejechac to FOPem (http://xmlgraphics.apache.org/fop/) - on tez dawal mi calkiem fajne rezultaty. Jako to ze to java to dziala wszedzie