Testy aplikacji

Witam,
W zwiazku z tym ze serwis troche sie rozrasta chcialbym (w końcu ) zacząć pisac testy aplikacji, czy ktos ma jakies sensowne tutoriale albo ksiazki jak sie zabrac za to ?

ta wygląda całkiem nieźle: https://pragprog.com/book/nrtest3/rails-5-test-prescriptions

Ja właśnie planuje przeczytać:

Co do jakości tej książki się nie wypowiem, ponieważ jeszcze jej nie znam. Dlaczego więc o niej piszę? Duża część książki jest dostępna za darmo jako ‘free sample’ :slight_smile: Co wydaje się kuszące z tego względu, że trochę nie fajnie wydać 20$+ na coś, co potem okaże się nie za dobre.
Poza tym może ktoś z ludzi tutaj zna tą książkę i się wypowie?

Czytałem “Everyday Rails Testing with RSpec” dawno temu i z tego co pamiętam to bardzo fajna była. Bardzo mi się podobało życiowe podejście do testowania, praktycznie przykłady. W przeciwieństwie np. do książki o czystym RSpecu, która właściwie nie odpowiadała na podstawowe pytanie “ale właściwie to od czego mam zacząć to testowanie?”.

1 Like

Polecam tę książkę, warta swojej ceny.

1 Like

Czytałem z 1,5 roku temu taką:

Tak średnio mi się to czytało, aczkolwiek trochę się nauczyłem, żeby nie było:P

na dniach ma chyba ukazać się zaktualizowane wydanie

A tak zapytam, cos po naszemu ? :wink:

Niestety, z materiałami po polsku jest o tyle kłopot, że często są zdeaktualizowane.

Polecam jednak próbować czytać po angielsku, nawet korzystając ze słownika. Jeśli chcesz pracować w branży, umiejętność czytania technicznego angielskiego jest podstawą.

1 Like