The action 'show' could not be found for AdsController

Witam wszystkich.
Przerabiam książkę do ROR, która ma już parę lat więc co chwilę napotykam na problemy wynikające z różnicy w wersjach. Do tej pory dało się łatwo znaleźć rozwiązanie, ale nad tym problemem siedzę od godziny bez żądnego rezultatu.
Stworzyłem model i kontroler, a także plik show.html.rb, w którym wprowadziłem, za książką, kod html. W pliku routes umieściłem trasę get ‘/ads/:id’ => ‘ads#show’ ,ads to mój kontroler.
Otrzymuję błąd: The action ‘show’ could not be found for AdsController. Oczywiście jest to popularny błąd, mnóstwo tematów na forach, ale próbowałem już wszystkich polecanych sposobów i dalej nic. Dodałem resources:ads, nadal to samo. Ludzie piszą, żeby wpisać w kodzie kontrolera definicje metody show (skrypt jest oczywiście pusty, w książce nie było nic o wypełnianiu go czymkolwiek). Próbowałem tak zrobić ale też nie działa, wyrzuca błędy.
Błagam o pomoc, bo totalnie się zaciąłem.

‘show.html.erb’ nie html.rb ale to pewnie tylko literówka tutaj?

Nie, to nie była literówka, nazwałem tak plik sądząc, że rozszerzenie ma być takie jak innych plików Ruby, bardzo dziękuję! Dopiero zaczynam, dziś pierwszy dzień nauki i mogę iść dalej. Wielkie dzięki i miłego dnia.