Trochę krytyki dla nowicjusza?

Cześć,

Śledzę forum od jakiegoś czasu ale piszę dopiero pierwszy raz, więc: Cześć wszystkim!

Stworzyłem moją pierwszą samodzielną aplikację w railsach (nie liczę tutorialu M. Hartla):

Aplikacja do zapisywania treningów (typowo crossfitowych). Wyświetla wykresy na stronie usera i można dodawać swoje PRy. Nic nowego/specjalnego.

Może któryś z Kolegów lub Koleżanek miałby ochotę zerknąć i napisać trochę konstruktywnej krytyki? Co zrobiłem źle?

Czy uważacie że ta aplikacja to dobry początek tworzenia swojego portfolio?
Nie ukrywam że po dodaniu jeszcze kilku aplikacji chciałbym starać się o stanowisko juniora.
Chętnie przyjmę wszystkie rady i porady.
Z góry dziękuję.

Hej,

4 uwagi z mojej strony:

  • masz puste (wygenerowane automatycznie) testy, pliki fixtures, niektore pliki .coffee - usunalbym je (zwlaszcza cofee), a testy jednak napisal, chocby najprostsze. Jest duza roznica miedzy “malo testow” a “brak testow”,

  • atrybuty workout-ow - pogoda, nastroj itp. - przechowujesz jako tekst. Moim zdaniem powinno sie je stablicowac i wybierac albo z list, albo przy pomocy jakiegos autocomplete,

  • do formularzy uzywasz jQuery; sprobuj dodac Backbone.js lub ReactJS,

  • dodalbym logowanie przez Facebooka; po 1sze zeby pokazac ze umiesz, po 2gie zeby pokazac, ze rozumiesz “industry” (wiekszosc ludzi “trenuje” po to, zeby sie tym zaraz pochwalic, wiec integracja z FB wysoce wskazana)

Fajny projekt, moze byc rozwojowy :slight_smile:

ja już :wink:

Dziękuję za cenne informacje, wskazówki i poświęcony czas.
Idzie weekend więc będę miał trochę czasu żeby wasze uwagi wcielić w życie :slight_smile:
Jeszcze raz dzięki i miłego piątku :sunny:

Ty byś dodał, ale początkującemu bym nie polecał :wink:

Z tym jest tyle problemów, edge cases, błędów po stronie FB, etc. że ja bym odpuścił. Szkoda życia.

1 Like

I jeszcze jedno mysłe że także ważne a mianowice fromatowanie.
w controllerach zauważyłem przerwy pomiędzy akcjami nawet po 3 X \n
to też możesz powprawic