Trzeci DRUG

Czas rozpocząć przygotowania do kolejnego DRUGa.
Miejsce: bez zmian Chełmońskiego 12 bud. P-6
Czas: 9.02.2009 19:00

Prezentacje:

  • Zaległy GIT?
  • I proszę o propozycje

Z tego co pamiętam ktoś mówił o Cells ale już nie kojarzę kto i na czym stanęło. Więc temat prezentacji otwarty.

Tym razem postaram się nie nawalić :wink:

[quote=Martin_wroc]Prezentacje:

  • I proszę o propozycje[/quote]
    Nie wiem czy zdąże, więc nie należy traktować mojej propozycji wiążąco, ale zasadniczo chciałem powiedzieć o EventMachine na przykładzie prostego, redundantnego, rozproszonego sieciowego storage’a :wink:

Normalnie czytasz w moich myślach. Właśnie zastanawiam się nad atomowością operacji i wpadł mi cod z EventMachine w ręce. Dosłowanie poprzednia otwarta karta w FF :wink:

Kaman ludziska, nie wstydzić się, chwalić umiejętnościami i zgłaszać tematy :wink:

To ja dla zachęty podsunę parę pomysłów:

Ponad tydzień czasu i weekend po drodze! A temat można przedstawić w 10 minutach i będzie ok. Nikt nie wymaga godzinnych spiczy i bycia ekspertem w dziedzinie :>

Możecie też przygotować lightning talki - trwające do 5 minut i traktujące o tym czym fajnym się ostatnio zajmowaliście albo czego spróbowaliście użyć (np. w ostatnim projekcie zmieniłem X na Y i ma to, to i to ale nie ma tego).

O jeszcze jedno:

  • profilowanie/optymalizacja aplikacji

[quote=pawelpacana][quote=Martin_wroc]Prezentacje:

  • I proszę o propozycje[/quote]
    Nie wiem czy zdąże, więc nie należy traktować mojej propozycji wiążąco, ale zasadniczo chciałem powiedzieć o EventMachine na przykładzie prostego, redundantnego, rozproszonego sieciowego storage’a ;)[/quote]
    Z braku czasu w/w temat nie zostanie zaprezentowany na tym DRUGu, ale w zamian opowiem krótko o Bundlerze.

Obiecany link o git branching model (trochę bardziej zaawansowany od tego, o którym mówiłem, ale zasada jest podobna, tylko trochę więcej gałęzi): http://nvie.com/git-model

Oraz link do skrytów ułatwiających ten flow - http://github.com/nvie/gitflow (ten sam autor co artykułu)