TweetMonk.com

Zajawka/Demo: http://tweetmonk.com/recommended

Przeglądarka treści stron wrzucanych przez twoich znajomych na Tweeterze.
Bez rozpraszaczy, bez powiadomień, bez możliwośc odpowiadania etc. Sam content.

Serwis sam pobiera twoje tweety i przepuszcza przez algorytm a’la Readability (wyciąga treść strony).

Co działa?

  1. Logowanie, pobieranie listy tweetów.
  2. Asychroniczne parsowanie stron.
  3. Skróty klawiszowe: j/k, focus (tryb z ukrytym interfejsem - podstawa!)
  4. Dodawanie do listy ‘do przeczytania na później’ (favs).

Co następne?

  1. Opcje wyłączenia z sidebara tweetów bez linka lub z za krótkimi artykułami.
  2. Mały timer blokujący dostęp do strony po upływie kilku minut (6-10?) - anty-prokrastynator.
  3. Poprawienie linków/obrazków które mają href/src relatywne.

Twój Timeline: http://tweetmonk.com/welcome
(pierwszy sign in działa dość wolno - wersja mocno alfa, serwer i łącze nie najmocniejsze).

+1!

Tylko fajnie by było jakby dało się filtrować i wybrać tylko tweety z linkami.

@drogus Pierwszy todos na liście w poście wyżej :smiley:

Zastanawiam się czy nie iść krok dalej i wywalić to wszystko :wink:
Zostawić tylko sprawdzanie swojego timeline’a, wybieranie tweetów z ciekawymi linkami (heurystycznie oceniać je pod względem treść ~tak jak tutaj) i tworzyć raz dziennie .pdf/.mobi/url, który wyślę na kindle’a, pocketa, readability lub instapaper.

drogus being drogus, nothing to see here, move along.

[quote]Zastanawiam się czy nie iść krok dalej i wywalić to wszystko :wink:
Zostawić tylko sprawdzanie swojego timeline’a, wybieranie tweetów z ciekawymi linkami (heurystycznie oceniać je pod względem treść ~tak jak tutaj) i tworzyć raz dziennie .pdf/.mobi/url, który wyślę na kindle’a, pocketa, readability lub instapaper.[/quote]
Imho obie rzeczy są fajne, tzn. zarówno sprawdzenie linków na szybko, jak i kompilacja wysyłana na kindla, więc dla mnie byłoby fajnie nie wywalać. Jeżeli chodzi o linki, to dla mnie idealne by było jakby można było je posortować po częstości wklejania przez obserwowane osoby i ilości retweetów (tzn. na samej górze te, które były wklejane przez większą liczbę osób i te często retweetowane)

O rany, to jest rewelacyjne!
Jeszcze takie z fejsbukiem i będę miał sam kontent polecony przez znajomych, bez flejmów :smiley:

Zajebiste, jak odfiltruje treść o co już drogus prosil to bedzie to czesto odwiedzana strona. Swietny pomysl

Poszedł deploy: hard-code’owana opcja pokazywania tylko tweetów z linkami.
Jeszcze przefiltrować instagramy, facebooki (zdjęcia) i będzie ok :wink:

No prawie genialne narzędzie. Brakuje mi tylko integracji z pocket/send to kindle i będzie IMO jedno z moich codziennych narzędzi do czytania.

+1 ode mnie, fajne, przydatne narzędzie :slight_smile:

Wrzuciłem kilka update’ów, m.in. możliwość wysyłania wybranych artykułów na Kindle’a.

Całość powinna już trochę lepiej i stabilniej działać. Nie wyświetlają się też tweety bez linków :wink:

Rozwiązanie ciekawe jednak mam parę uwag:

  • brak strony na mniejsze ekrany powoduje, że strona używalna jest jedynie na większych ekranach (od tabletów w wzwyż) a podejrzewam, że tekst po lewej na tabletach jest mało czytelny

  • w jednym wpisie pojawia mi się coś takiego

[link]close[/link]

You must be [link]logged in[/link] to report content!

[link]close[/link]

You must be [link]logged in[/link] to follow!

po kliknięciu w logged in otrzymuję:

The page you were looking for doesn’t exist.

You may have mistyped the address or the page may have moved.

  • jak kilka dni temu to sprawdzałem to w jednym wpisie miałem samo null, ale teraz ten tweet zniknął mi w lewej część strony

Dzięki za uwagi,

Wersja mobilna/responsive będzie kiedyś. Na razie chcę, żeby podstawka dobrze działała.

[quote]- w jednym wpisie pojawia mi się coś takiego

[link]close[/link]

You must be [link]logged in[/link] to report content!

[link]close[/link]

You must be [link]logged in[/link] to follow!

po kliknięciu w logged in otrzymuję:

The page you were looking for doesn’t exist.

You may have mistyped the address or the page may have moved.[/quote]
To jest treść strony po przeparsowaniu. Widocznie niezalogowany uzytkownik nie może zobaczyć treści, nie mam na razie pomysłu co z takim fantem można zrobić.

Algortm parsowania cały czas w poprawkach jest, czasami nie radzi sobie z niektórymi stronami i wyrzuca null. Z czasem będzie na pewno lepiej.

Super. Do pełni szczęścia jeszcze brakuje mi Pocket’a i fajną sprawą była by jeszcze integracja z Tweetmarkerem.
Naprawdę dobra robota.

Pocket mam w planach dodać, sam używam i chętnie bym go tutaj widział.

Co do Tweetmakera pomyślę, szczerze to nigdy się z nim nie spotkałem wcześniej.

To teraz zoptymalizuj trochę albo walnij na mocnego dedyka i TO THE HACKER NEWS :wink:

Poszło :wink:
https://news.ycombinator.com/item?id=5645871

Podbite, skomentowane, z dnia na dzien lepsze :slight_smile:

Dodałem Pocketa. Powoli staje się używalne :wink:

Dude, ten interfejs powinien na jakiś konkurs pójść. Jest idealny, od proporcji elementów po czcionki.

OMG, wysyłka na kindla