Tworzenie aplikacji od A do Z

Popijając rano Yerbe do głowy wpadł mi pewien pomysł, startuje do napisania pierwszej sensownej aplikacji, ma to być swego rodzaju trening. I teraz pomyślałem sobie czy mojej nauki nie przekształcić w swego rodzaju „tuto rial”. Opisywałbym krok po kroku (na forum, blogu czy gdzieś) co, dlaczego i po co. Wy, jako zaawansowani użytkownicy, „sprawdzacie” moje rozwiązania i ew. podpowiadacie lepsze. A dlaczego to? Powód prosty, uważam że w taki sposób szybciej podniosę swój poziom wiedzy i z waszą pomocą będzie to w idei „Rails Way”, a powstały materiał może być pomocny dla innych.

Przygotowałem wstępny prototyp aplikacji http://mojpunktwidzenia.proste.pl/twojemiasto/index3_Start.html , jest to baza wydarzeń w jakimś przykładowym mieście, wszystko w idei web2.0, czyli kontent tworzony przez użytkowników, sporo ajaxa i efektów np. z jquery. Fajnie by było jak by aplikacja podczas jej pisania poruszała jak najwięcej problematycznych zagadnień, ale to już kwesta dalszej dyskusji. Dodatkowo Rails3 tuż tuż, może je użyć?

Co o tym myślicie?

respect, masz +5 do możliwości zostania dobrym programista :wink:

A wracajac do tematu:
ogólnie idea całkiem niezła, pod jednym warunkiem: to nie jest Twoja zupełnie pierwsza aplikacja. Pierwsza aplikacja większości userów nie jest RESTowa (bo przeciez JA wiem lepiej, REST nie jest fajny), i ogólnie daleko jej do Ruby Way- komentowanie developmentu takiej aplikacji to wynajdowanie koła od nowa - bo milion razy było opisywane co i jak trzeba robić, by było dobrze.

Lubię takie inicjatywy. Chętnie od czasu do czasu spojrzę na kod na githubie, by skomentować i doradzić. Co do problematycznych zagadnień, to uważam, że skoro się uczysz powinno być wprost przeciwnie. Czyli poruszać proste zagadnienia, w prosty i elegancki sposób. Jak zdobędziesz solidne podstawy, to unikniesz wielu problemów z bardziej zaawansowanymi rzeczami.

Super pomysł.

Ja chcę zrobić podobnie ale ze scalą :slight_smile:

Chętnie spojrzę na twój kod i notki na blogu.

Powodzenia!