Upgrade netbooka, czy kupno nowego sprzętu?

A pracowałem z gościem, który tak robił : P. Firma dostarczała PC, lecz widocznie on wolał Mac’a : )

Musisz uświadomić tych którzy na nich pracują, że nie da się tak. Zacznij od czołowych commiterów Railsowych (Aaron, Yehuda, DHH).

Tak, a od razu wpiszę na listę głód w Afryce, wysokie podatki i efekt cieplarniany… Sprzęt to kwestia indywidualna, jednakże nie wmówisz mi, że na 13’ pracuje się równie dobrze, co na dwóch 23’.

Nie zamierzam Ci nic wmawiać. Wymieniłem jedynie osoby (jedne z wielu - na konferencjach branżowych możesz zaobserwować ich więcej), które ze względu na swój tryb życia muszą pracować silnie mobilnie, jako swoje główne narzędzie wykorzystując lekkiego 13’calowego Air’a i robią to dosyć skutecznie (co widać po ich wkładzie).

nic nie stoi na przeszkodzie by podpiąć dwa 27 calowe monitory :wink:

Ja pracuję na 15" cały czas, Kiedyś miałem 2x 24" i nie wyobrażałem sobie życie bez tego. Również nie wyobrażałem sobie życia bez VS :slight_smile: A teraz znam Sublime, VIM’a i lubie pracować na tarasie na leżaku, bądź w łóżku :slight_smile:

Nie czuję wielkiej zmiany komfortu jak pracuję na 13’’ i jak podłączam zewnętrzne 27’’.

Dziękuję wszystkim za opinie i rady, na chwilę obecną skłaniam się bardziej ku desktopowi - najgorętszym kandydatem jest ten zestaw - http://www.x-kom.pl/p/173624-desktop-x-kom-da-vinci-i7-4771-8gb-1000-dvd-rw-win8x.html za 2500 PLN. Monitor, mysz i klawiaturę mam. Za jakiś czas chętnie bym rozszerzył RAM na 16/32 GB (jeśli będzie w razie potrzeby), dodał SSD, ew. zwiększył ilość monitorów na dwa lub trzy. W porównaniu z obecnym sprzętem ten wydaje się “lekko” mocniejszy i jest szansa, że nie byłoby tyle czekania przy wszystkim.

1 Like

1200 -i7
200 - dysk
ok.150(chyba) obudowa
300 - ram (bez nazwy)
ok. 150 - zasilacz
50 zl nagrywarka(bez nazwy)
razem ok. 2100
2500 - 2100 = 400 zl, tyle zarabiają za poskładanie.

To mało, kupowałbym. Biorąc pod uwagę ile to zajmuje czasu (razem z instalacją windowsów i driverów) bardzo dobry deal dla programisty który w zaoszczędzonym czasie zarobi więcej.

2 Likes

Zapomniałeś o płycie głównej i licencji na Windowsa.

1 Like

Powiedzmy że 1200 to cena procka plus płyty. Ale tak, pozostaje też licencja na windowsa.

Dzięki za czujność. Myślałem, że na tych gotowcach (tak jest na allegro) oni dużo zarabiają jednak myliłem się (nawet chyba kupie tam bo taniej jest trochę :slight_smile: )

Moim zdaniem wydasz kasę na sprzęt który w codziennej pracy będzie jedynie nieco szybszy od np. używanego laptopa x220 z i5 którego można za ok 1500zł wyhaczyć. Zyskujesz 1000zł i mobilność. Ja pracuję na takim w RubyMine, do tego na 4GB ramu i zwykłym HDD i wszystko chodzi na prawdę przyzwoicie.

Pomijasz całkowicie fakt, że bardzo dużo zależy od tego nad jakim projektem pracujesz.

Co powiesz ta taki? Pracuję wyłącznie na nim:

+----------------------+-------+-------+---------+---------+-----+-------+
| Name                 | Lines |   LOC | Classes | Methods | M/C | LOC/M |
+----------------------+-------+-------+---------+---------+-----+-------+
| Controllers          | 11713 |  9801 |     149 |    1044 |   7 |     7 |
| Helpers              |  4653 |  4028 |       2 |     479 | 239 |     6 |
| Models               | 20733 | 15769 |     226 |    1856 |   8 |     6 |
| Javascripts          | 15217 |  9963 |       0 |    1329 |   0 |     5 |
| Libraries            |  4541 |  3448 |      64 |     299 |   4 |     9 |
| Helper specs         |    15 |     4 |       0 |       0 |   0 |     0 |
| Cronjob specs        |   294 |   240 |       0 |       1 |   0 |   238 |
| Model specs          |  4666 |  3717 |       0 |       3 |   0 |  1237 |
| Notifier specs       |  1277 |  1081 |       0 |       0 |   0 |     0 |
| Controller specs     |  5228 |  4263 |       0 |       7 |   0 |   607 |
+----------------------+-------+-------+---------+---------+-----+-------+
| Total                | 68337 | 52314 |     441 |    5018 |  11 |     8 |
+----------------------+-------+-------+---------+---------+-----+-------+
  Code LOC: 43009     Test LOC: 9305     Code to Test Ratio: 1:0.2
1 Like

Niezły behemot. Może czas pomyśleć o SOA?

Powiem, że niewiele to mówi o tym ile się odpalają wszystkie testy ani jakie ma zależności, żeby odpalić serwer deweloperski.

Od pół roku pracuję wyłącznie na 13" MBA (jestem non-stop w podróży). Da się.

Ehh źle się chyba wyraziłem, lub nie zrozumieliście o co mi chodzi. W tym konkretnym przykładzie, gdzie rozpatrywany jest komputer ‘na biurko’, (nie do podróży, wyjazdów do klienta itp.) uważam, że w porównaniu do porządnej stacjonarki z dwoma dużymi monitorami Mac Air 13’ wypada strasznie blado…

Przechodziłem przez to mając 15’ Mac Booka Pro, niby fajnie podłączyć dodatkowy monitor, ale przy lekko większym obciążeniu to się wentylator włączał, to momentami nie wyrabiał itp. Skończyło się na zakupie stacjonarki i bardzo z tej decyzji jestem zadowolony w tym czasie posiadając wciąż Pro jako komputera do podróży…