Uruchamianie Railsów na VPSie

Jaki jest obecnie najlepszy sposób na uruchomienie Railsów na VPSie/serwerze dedykowanym?
Osobiście myślałem nad:

  1. nginx + passenger(jako moduł nginxa)
  2. nginx(reverse proxy) + thin
  3. nginx(reverse proxy) + unicorn
    W każdym przypadku do zarządzania wersjami ruby, gemsetami użyłbym RVM.

[quote=nvll]Jaki jest obecnie najlepszy sposób na uruchomienie Railsów na VPSie/serwerze dedykowanym?
Osobiście myślałem nad:

  1. nginx + passenger(jako moduł nginxa)
  2. nginx(reverse proxy) + thin
  3. nginx(reverse proxy) + unicorn
    W każdym przypadku do zarządzania wersjami ruby, gemsetami użyłbym RVM.[/quote]
    Jak nie masz żadnych specjalnych wymagań to najprostszy w obsłudze jest passenger. Dodatkowo najnowsze wersje passengera wspierają wielowątkowość, więc jeżeli nie masz na tym VPSie zbyt dużo pamięci, to może się przydać. Nie wiem jak jest teraz jeżeli chodzi o passengera, ale kiedyś dużą przewagą unicorna były no downtime deploys, tzn. jak restartujesz procesy unicorna, to stare zostaną ubite dopiero jak obsłużą request. Nie jestem pewien czy passenger nie dostał też takiej opcji, więc jeżeli jest to dla Ciebie ważne, to też warto sprawdzić jak to wygląda.

Nginx+passenger robi robotę najlepiej i najprzyjemniej z ww.

A na pewno tak długo jak długo nie masz bardzo wyjątkowych wymagań (zdaje się że Passenger dorobił się zero-downtime deploys). A i wtedy warto się poważnie zastanowić czy warto odchodzić z tak wygodnej, przyjaznej i zarazem potężnej kombinacji.

To jednak zdecydowałem się na passengera. Dodatkowo widzę, że obsługuje on WSGI, więc aplikacje napisane przy pomocy frameworka django też będę mógł za pomocą niego uruchamiać.