Video

Czy paperclip obsługuje dodawanie do aplikacji ror plików avi mpeg4 czy może jest do tego jakiś inny gem? Jakoś w paperclip mi to nie działa… :frowning:
Videoclip linkuje pliki z youtube ja chciałabym dodawać i trzymać je na swoim serwerze
pozdr. Alka

A byłaś może tutaj http://thewebfellas.com/blog/2009/2/22/video-thumbnails-with-ffmpeg-and-paperclip ?

Kombinowałam z ffmepeg-paperclip ale nie ruszyło

Miałabym prośbę jeżeli ktoś zechce wyjaśnić co robię źle
używanie video_tag w ror

<%= video_tag("movie.ogg", :size => "320x240", :controls => true)%>

plik włozony do /public/videos

błąd z przegladarki:

No route matches [GET] "/videos/movie.ogg"

Jeżeli dam zewnętrzną lokalizację pliku video działa, jak ustawić ten routing?

przełożenie plików do assets nie działa

config.assets.paths << "#{Rails.root}/app/assets/videos"

i z innej beczki:
dlaczego po uzyciu video_taga html jest zrywany, drugi


z kodu ponizej nie jest w przeglądarce wyświetlany?

[code]<%= video_tag(“movie.ogg”, :controls => true) %>
[/code] [code]

[/code] kod wpisany bez użycia video_tag z ror działa prawidłowo [code] [/code] to bug rails czy mój?

Źle korzystasz z video_tag (http://apidock.com/rails/ActionView/Helpers/AssetTagHelper/video_tag). Gdy robisz video_tag(‘cos.mp4’) to w rezultacie otrzymujesz czyli url o którym aplikacja nic nie wie, jeśli filmy trzymasz w assetsach to powinnaś skorzystać z helpera asset_path, który zrobi url’a do pliku za Ciebie. Jeśli chodzi o


to powinnaś pozamykać (
) tagi, złe wyświetlanie tego elementu jest najprawdopodobniej spowodowane błędem w ostylowaniu. Paperclipem (https://github.com/thoughtbot/paperclip) możesz uploudować co chcesz, daj jakiś trace po błędzie lub opisz co dzieje się złego przy uploadzie. Jeśli chodzi o YT to chyba nie zrozumiałem do końca co chcesz zrobić, ale czy tak czy siak będziesz musiała zaprzyjaźnić się z api YT (https://developers.google.com/youtube/v3/getting-started)

czy możesz mi napisać gdzie(w jakim miejscu frameworka) inicjować to:

Paperclip::Attachment.interpolations[:content_type_extension] = proc do |attachment, style_name| case when ((style = attachment.styles[style_name]) && !style[:format].blank?) then style[:format] when attachment.instance.video? && style_name.to_s == 'transcoded' then 'flv' when attachment.instance.video? && style_name.to_s != 'original' then 'jpg' else File.extname(attachment.original_filename).gsub(/^\.+/, "") end end

upload mi wychodzi nie mogę uzyskać funkcjonalności otwierania wszystkich rozszerzeń video ogg czy flv odtwarza ale avi już nie
czytałam oczywiście doki jakie podałeś odnośnie video_tag staram sie nie zawracam komuś głowy jezeli jestem w stanie cos znalzc sama dziwne jest dla mnie w tym przypadku generowanie htmla bez zamykania znacznika , to rozwala mi cały kod a nie niepodomykane hry
pozdr i dzieki za podpowiedzi
Ala

wrzuć to na githuba to pooglądam(y)

Pewnie chodzi o to https://developer.mozilla.org/en-US/docs/HTML/Supported_media_formats#Browser_compatibility . Przeglądarki nie wspierają wszystkich formatów video. Skorzystaj może z jakiegoś pluginu do wyświetlania video np. http://videojs.com/ to powinno wrzucić player flashowy jeśli dana przeglądarka nie wspiera np. ogg. Sorki, że znów wypowiedź bogata w linki, ale chyba bez nich nie jestem w stanie wyrazić swoich myśli :slight_smile:

Dziękuję Ci bardzo jest to oczywiście szybkie i dobre rozwiązanie. Ja bardziej chciałam uzyskać konwertowanie do określonego rodzaju rozszerzenia i ograniczenie wielkości po uploadzie. Domyślam się, że uzyskam to w ffmpeg i żaden gem mi w tym nie pomoże?

Konwersja video w rubim to zły pomysł, ze względu na wydajność, dlatego lepiej skorzystać z jakiegoś natywnego programu np. ffmpeg, ale z tego co widzę jest uprzyjemniacz do paperclipa https://github.com/owahab/paperclip-ffmpeg , który pod maską będzie korzystał z ffmpeg, wydaje mi się że dzięki niemu nie będziesz musiała podawać setki argumentów w surowej formie.

Orientuje sie może ktoś (jestem pewna, że tak) jak (gem paperclip-ffmpeg) używac poleceń ffmpeg w kodzie rails. Np przy uploadzie pliku movie.mp4 chcę wykonać w tle:

ffmpeg -i  movie.mp4 movie.ogg

btw @maringan video.js puszcza jedynie głos z mp4 w ff