Warsaw Ruby UG - WRUG

Postaram się pojawić jutro, możesz rzucić jakimś adresem?

Jest w cytacie :slight_smile:

Ja się piszę na spotkania. :slight_smile: Myślę można by się spróbować zsynchronizować z Warszawa JUG. Spotkania się odbywają co dwa tygodnie na MIMUW we wtorki, więc jest szansa że może będzie salka w naprzemienne tygodnie.

Nie wiem czy jestem upowazniona osoba, ale narazie nie ma zadnego announcementu wiec napisze:
Drugie spotkanie organizacyjne (jako ze pierwsze mialo niska frekwencje :slight_smile: Odbedzie sie na Smolnej 11, we wtorek 8-ego Kwietnia:

Agenda:

  • 19:00 - Irish pub, wejscie od Al. Jerozolimskich - rozmowy ogolne
  • 20:00 - Sala w Communicate - School of English - ul. Smolna 11 (lok.8) (wejscie od tylu budynku)
  • 21:00 - Dla hardcorowców ktorym jeszcze malo :slight_smile:

Ja niestety w ten wtorek odpadam ale w nastepne postaram sie byc.

Pozdrawiam
Pawel

Dzięki, Paweł :slight_smile:

Udało nam się, jak widać po wpisie Pawła, zorganizować wtorki - kosztem, niestety, późniejszej godziny.

Wnioski z rozmów:

  1. Z trzech możliwych aspektów takich spotkań (biznesowy, socjalny, hakerski) stawiamy na socjalny i hakerski (dokładnie w tej kolejności) i staramy się unikać biznesowego – żeby nie powtórzyć ścieżki Bootstrapa. Znaczy, jeśli ktoś jest zainteresowany aspektem biznesowym, to dla niego właśnie jest Bootstrap, a my się skupimy na budowaniui społeczności Ruby w Warszawie i jej rozwoju.
  2. Dlatego też spotkania zaczynamy w Irish Pubie, gdzie po prostu sobie będziemy gadali, tudzież wyciągnawszy laptopy coś-tam sobie pokazywali w parach czy innych kombinacjach :wink: Natomiast w sali szkoły językowej już będzie “hackaton” - ktoś zarzuci temat i będziemy go rozwijać albo dyskutować.
  3. Robimy to dla siebie, tj. dla konsolidacji już mieszkających w Warszawie rubiowców w jakieś sensowne community. Tematy więc dobieramy “dla siebie” (siłą rzeczy będą więc co najmniej średniozaawansowane), ale nie zamykamy drzwi przed początkującymi.
  4. Na etapie barowym oczywiście każdy rozmawia w języku w jakim chce, natomiast jeszcze nie dogadaliśmy się z Mike’iem czy hackaton ma być z założenia po polsku, czy po angielsku.

Jeśli kogoś nie było w piątek, niech koniecznie przyjdzie we wtorek. Też się postaram wyrobić :slight_smile:
Jeśli kończycie pracę o np. 17, to nie widzę przeszkody żeby jednostki pojawiły się w barze już o 18 :smiley:

Chodzi o ten pub prawda ? http://www.patrickspub.pl/kontakt.php

Sądząc po odległości od Smolnej raczej Emerald Irish Pub :slight_smile:

Fajna miejscówka. Co do języka to jeżeli Mike będzie uczestniczył w spotkaniach, to trochę wiejskie będzie rozmawianie w całości po polsku :wink: Aczkolwiek zawsze rozmowa z Polakami po agnielskiemu wydawała się dziwna.

W ten wtorek już mamy takie haxorsko socjalne spotkanie? Bo wcześniej była mowa o powtórce organizacyjnego. A że mam mało czasu (w piątek nie udało mi się wyrwać, deadline’y gonią), to nie wiem czy sobie zabookować termin :wink:

Jest “drugie organizacyjne”, na które - mamy nadzieję - przyjdzie trochę więcej osób niż na pierwsze (sztuk cztery).
A pierwsze h4x0rskie :smiley: planowane na maj.

Pub… no, ten w budynku naprzeciw Muzeum Narodowego :wink:

Potwierdzam: Emerald

Czy ktoś może potwierdzić swoje przyjście dzisiaj? Ja niestety z powodu niezaplanowanej sytuacji w pracy nie będę mógł się dziś pojawić. Z forum wiem ze Pawła też nie będzie, więc połowa piątkowego składu będzie nieobecna. Napiszcie czy będziecie, bo Mike będzie czekał w Emerald i jakby nie zebrało się kilka osób to trzeba by napisać mu maila.

Ja nie wiem, trochę mam dziś kocioł, ale postaram się wpaść.

Ja mam zamiar sie pojawic

Tak sobie siedze tu w Emeraldzie i nikogo cos nie ma :stuck_out_tongue_winking_eye: a prznajmniej nikogo kto by pasowal do mojego stereotypu Rubysty

Przepraszam że się nie pojawiłem, ale dopiero za dziesięć ósma byłem wolny i stwierdziłem, że już pewnie dawno po spotkaniu :frowning:

I co, Pak, znalazł Cię Mike? Był ktoś jeszcze?

BTW, miało być o 19 - czemu piszesz o 16:20? :wink:

mi pokazuje 17:20 :wink: a byla 18:20, heh, punbb jest beznadziejne.

Spotkanie trwalo do 20:40, poznalem Mike (stwierdzilismy razem z Mike ze nie ma sensu gadac w tak nielicznym gronie, zwlaszcza ze o 20:49 mial pociag:). Ogolnie siedzielismy prawie na przeciwko siebie w emeraldzie :wink: ale ja nie wiedizalem jak mike wyglada wiec po prostu zamowilem guiness’a, otworzylem macbooka i konczylem Filter Builder :slight_smile: http://filterbuilder.rubyforge.com/ za 10 20 poszedlem na smolna 11, chwile pozniej zjawil sie Mike.

Mike nakresil mi ogolny pomysl zjednoczenia rubystow w warszawie i w polsce oraz kwestie organizacji euruko w polsce w 2009 lub 2010 roku.

Mike opowiedzial tez o Ruby Poland na Facebook http://www.facebook.com/group.php?gid=13292382651, z tego co zrozumialem to im aktywniejsze bedziemy mieli community (np ruby poland na facebook’u) tym wieksze szanse na to ze propozycja euruko w polsce (krakow) zostanie wzieta pod uwage na powaznie.