Warsaw Ruby UG - WRUG

Na EuRuKo 2008 w Pradze, z którego powracaliśmy dosłownie godziny temu, pojawiła się kwestia zorganizowania tej konferencji w przyszłym roku. Jest to konferencja “ruchoma” i bywała już w Monachium, Wiedniu czy - w tym roku - w Pradze. W każdym razie razem z paroma osobami z Polski trochę się zapaliliśmy do pomysłu zorganizowania Euruko 2009 lub 2010 w Krakowie czy generalnie w Polsce, we współpracy środowiska krakowskiego z warszawskim.

Żeby mieć “środowisko warszawskie”, wypadałoby się jakoś zorganizować albo chociaż regularnie spotykać. Bootstrap średnio tutaj zdaje egzamin - po pierwsze był tworzony z naciskiem na Railsy (a tutaj chodzi o grupę i spotkania ogólniejsze), po drugie zrobił się trochę biznesowo-nietechniczny.

Pojawił się więc pomysł regularnych (na początek comiesięcznych) spotkań programistów Ruby w jednym stałym miejscu* w Warszawie, w jakimś z góry znanym czasie**. Spotkań dość nieformalnych, które miałyby dobrze wyważone proporcje hakowania (wspólnego kodowania i przepływu wiedzy), seminariów (prezentacji) i części piwno-integracyjnej. W konsekwencji fajnie by było wygenerować w ten sposób WRUG (Warsaw Ruby User Group - nazwa i skrót jeszcze do ustalenia :wink: ), mający z założenia się jakoś zaznaczyć na rubinowej mapie Polski czy świata.

Co o tym myślicie? Są chętni? Jakie terminy i tematy na początek by Wam pasowały?

    • miejsce już jest ogarnięte, sala/e w jednej ze szkół językowych w centrum
      ** - np. pierwszy/ostatni weekend miesiąca albo coś w tym stylu (wolicie w weekend czy w tygodniu?)

Korzystacie z Facebooka? Ponieważ jest tam już sporo *RUGów, co powiecie na grupę warszawskich rubiowców?

Czy osoby władne mogłyby to ogłoszenie gdzieś przekleić i powiesić, coby dobre słowo osiągnęło jak największą część grupy docelowej?

Count me in ! :slight_smile:

Ja chętnie bym posłuchał o Merbie i przetestowanych rozwiazaniach Message Queues do rubiego.

Ja też się piszę.

Ja sie pisze, termin to dlamnie rzecz w sumie obojetna,nie przepadam tylko za facebookiem.

Jestem za

Jestem nowy w swiecie Rubiego ale z checia pomoge w organizacji. Moge postarac sie o sale w PJWSTK(w centrum warszawy). Mysle, ze spotkanie w trakcie tygodnia beda lepszym rozwiazaniem.

Ja też popieram pomysł z opcją spotkań w ciągu tygodnia.

Salę już mamy, spoko

Jeśli wolicie w środku tygodnia - no trudno :wink:
Skoro tak, to jaki dzień? Tak żeby wieczór pasował jak największej części z nas?

hmmm poniedzialek, wtorek, czwartek 18-19 ? Moje propozycje

jestem za, na szczescie czasowo jestem elastyczny :slight_smile:

[quote=Tomash]Jeśli wolicie w środku tygodnia - no trudno :wink:
Skoro tak, to jaki dzień? Tak żeby wieczór pasował jak największej części z nas?[/quote]
Czwartki odpadaja bo w czwartki jest Aula :slight_smile: http://www.aulapolska.pl - pozostale dni dla mnie git :slight_smile:

Pozdrawiam
Pawel

kazdy dzien byle nie piatek :slight_smile:

Czwartek dla mnie też odpada, a piątkowe wieczory to początek weekendu :wink:
Wtorek?

Pamiętajcie, że chodzi o raptem jeden dzień w miesiącu :slight_smile:

Wtorek dlamnie jest jak najbardziej ok :slight_smile: Mysle ze juz na pierwszym spotkaniu mozna by ustalic i podyskutowac o tym kiedy dokladnie bedzie nastepne i czy np wtorek to napewno wlasciwy czas dla wszystkich, ale bez przesady wszystkim i tak sie nigdy nie dogodzi.

IMHO skoro czwartek mamy zajety, a piatek to zło. To zostaje poniedziałek, woterk i środa. Poniedziałek to kiepski termin :slight_smile: nikt nie lubi poniedziałku, wiec, wtorek środa sa idealne :slight_smile:

wtorek, środa, czwartek po 17.30

wtorek, środa 18.00

wtorek, wtorek ;] ;]

Na razie salę w szkole językowej Mike’a (pomysłodawcy i głównego animatora całej koncepcji - przy okazji twórcy EuRuKo) mamy dostępną tylko w piątek wieczór, więc pierwsze spotkanie organizacyjne będzie w najbliższy piątek o 19:00.
Pewnie też zrobimy “drugie organizacyjne” w najbliższy wtorek koło 18 czy 19, jak tylko uda się wygospodarować salkę.

Oto oficjalne ogłoszenie napisane przez Mike’a:

[quote=“Mike Lee”]EVERYONE IS WELCOME …
Even if you never wrote any kind of computer program before, you are still completely welcome, this isn’t just for the established geeks, it’s for anyone who is interested in learning and/or sharing ideas about Ruby programming and related stuff.

WHAT IS IT ?
A free, informal gathering with a flexible agenda … just turn up and we take it from there. Later we can arrange “Whole Weekend Hackathons”, “selected tech/philosophy/news presentations” etc … but mostly it should remain a simple, unconstrained RUBY chat and hack … in the spirit of open-source development.

WHEN & WHERE ?
On the “First Friday” of each month (at 19.00) we meet at the Communicate offices at “Aleje Jerozolimskie 4”, which is opposite the National Museum.

Note:
Please use the entrance at the back, which is “Ul. Smolna 11”.
To enter the building, press “8” on the electronic keypad for access, then go up one floor and turn right, it’s well signed.

*** SEE YOU on April 4th 2008 ***[/quote]

Ok - ja bede.

Yh, w piatek mnie nie bedzie, ale we wtorek jesli bedzie spotkanie to sie zjawie.