WAŻNE - Przeczytaj o przyszłości tego forum

Może zmienić widok kategorii na taki bardziej standardowy: http://meta.discourse.org/t/brand-new-wide-categories-page/10430

3 Likes

No ciężko coś dostrzec w nowej wersji, będzie się trzeba przyzwyczaić. Stare było proste, ale dzięki temu czytelne. No ale jakoś wypracujemy podobny efekt, może jakieś skórki istnieją?

I moved 3 posts to a new topic: Migracja 2 literowych kont (lub ze spacją)

Ja od siebie dodam tylko, że co do wyglądu, to bardzo szybko można się przyzwyczaić - myślę, że problem polega na tym, że ludzie od wielu lat są przyzwyczajeni do wyglądu forum a’la phpbb itp.

1 Like

A można jakoś włączyć podświetlanie nowych, nie przeczytanych postów ?

Stare posty z tagami ... są często skopane, np. Usunięcie modelu z przeniesieniem danych - może da się zrobić jakiś globalny update?

Masz je w zakładce “New”, a w preferencjach możesz ustawić sobie, jakie tematy mają być uznawane za “nowe”.

Nie zgodzę się z tym, na stronie głównej, jak mam ją otwartą przez dłuższy czas wyskakuje mi komunikat, że pojawił się 1 nowy post, a w zakładce “New” / “Unread” pusto.

Nawet jeśli w preferencjach można coś ustawić odnośnie postów, to teraz to nie działa.

Hej,
Przede wszystkim wielkie dzięki za odwaloną robotę podczas migracji! Kudosy!

Moje sugestie:

  1. +1 do posortowania kategorii
  2. Po przejściu na stronę “główną” danej kategorii, widzimy taki układ tematów:

Fajnie jeśli można by ten widok kosmetycznie poprawić co by był bliższy widokowi np. takiemu:

Tzn. nad tabelą z “Topics” znajdowało się menu nawigacyjne i odnośnik “Latest” (dla danej kategorii a nie globalny) oraz usunięcie w tabeli “Topics” kolumny “Category”
3. Logo :wink:
4. IMHO widok samej dyskusji w temacie lepiej wygląda jak jest “płaski” (tak jak np. tutaj: http://meta.discourse.org/t/whats-the-difference-between-a-favorite-and-a-bookmark/9821/3) niż jeśli wypowiedzi użytkowników obrazowane są w “dymkach/chmurkach”

Pozdrawiam!

O ile wygląd jednego wątku jest okej, bo strona główna i w ogóle każda podstrona, która listuje wątki jest tragicznie nieczytelna. Nie do końca jestem w stanie stwierdzić, dlaczego powstaje takie wrażenie, ale jedyne, co zauważam, to chaos… :frowning:

Dzięki wszystkim za opinie.

Da się to zrobić, dodamy to w najbliższym czasie.

Zastanawiam się nad połączeniem wszystkich RUG’ów w jedną kategorię i używać prefixów [DRUG], [WRUG] etc. Myślę, że wypróbujemy ten uproszczony widok kategorii po najbliższej aktualizacji.

@black_hawk - Jak bardzo Ci zależy na utrzymaniu swoich starych postów pod nowym loginem ?
@astaroth - Tak, wiemy o tym, są posty ze skopanym BBcode, które nie wyglądają idealnie po migracji. Nie wiem jak duża wartość jest w poprawianiu ich wyglądu. Przejrzymy je przy najbliższej okazji i jeśli da się je prosto poprawić to zrobimy to.

@deadman - Dzięki! @krzyzak - Ja podeślę wkrótce server.pl.yml 1-500 tak jak obiecałem.

Mi się osobiście bardziej podobają chmurki :smile: Temat do dyskusji.

Jak siedzieliśmy nad skryptami do migracji na discourse kilka miesięcy temu (których wtedy oczywiście nie skończyliśmy :wink: ) to @sarniak zaczął pisać bbgun - konwerter bbcode do markdowna. Nie wiem czy to coś pomoże, ale jak masz linki do tych postów, to można by je spróbować przepuścić przez konwerter i zobaczyć co z tego wyjdzie.

Jest nieźle! Trochę szorstkich brzegów ale podoba mi się kierunek w jakim to zmierza.

Oraz ponieważ udało mi się przypomnieć składnię markdowna do osadzania obrazków (jezusmaria, Gruber nie ma prawa wypowiadać się o usability i user-friendliness) :

Borat

Do osadzania obrazków, klipów YT czy snippetów innych stron można łatwo używać onebox’a, nie trzeba znać markdowna (chociaż jego znajomość na pewno poprawia internetową karmę), wystarczy link umieścić w osobnej linii,np.:

http://meta.discourse.org/t/what-is-a-onebox/4546

Data utworzenia konta w widoku profilu jest niepoprawna. Wygląda na to, że jest to data dodania rekordu do bazy.

Problem jest taki, że bb-gun nie jest skończony :(. Trochę mi się przestało chcieć, gdy się okazało, że discourse czyta bb code. Ale jeśli jednak trzeba by coś skonwertować, to mogę to odgrzebać - samo zadanie nie jest jakieś mega trudne, a już tam miałem trochę napisane. Można linki do przykładowych postów? :slight_smile:

Zakładka ‘New’ działa u mnie randomowo. Czasem coś tam wpadnie, ale większość topiców jednak tam się nie pojawia. Z kolei zakładka ‘Unread’ pokazuje cały czas wartość ‘1’, ale jak kliknę w nią to nie widzę żadnego topicu.

Cache czyściłem.

Tak, powtierdzam, “New” i “Unread” działają conajmniej dziwnie. Podejrzewam jakieś cachowanie…

Z tym czytaniem bbkodu to tak średnio na jeża, domyślnie interpretuje jako markdown a i z tym są jaja. Rzućcie okiem na przykład na formatowanie naszego ogłoszenia:

Dziś wieczorem zrobimy update Discourse co powinno rozwiązać problem keszowania i dziwnego zachowania.

Poza tym wątki będą mieć uproszczony wygląd (bez chmurek):

Kategorie będą posortowane w szerokim layoucie: