wdrożenie capistrano

Witam

próbuje przebrnąć przez wdrożenie aplikacji za pomocą capistrano i napotkałem na pewien problem.

komenda : cap --apply-to /home/user_name/projects [test]
wyrzuca mi błąd

/usr/lib/ruby/1.8/optparse.rb:1445:in complete': invalid option: --apply-to (OptionParser::InvalidOption) from /usr/lib/ruby/1.8/optparse.rb:1443:incatch’
from /usr/lib/ruby/1.8/optparse.rb:1443:in complete' from /usr/lib/ruby/1.8/optparse.rb:1256:inparse_in_order’
from /usr/lib/ruby/1.8/optparse.rb:1249:in catch' from /usr/lib/ruby/1.8/optparse.rb:1249:inparse_in_order’
from /usr/lib/ruby/1.8/optparse.rb:1243:in order!' from /usr/lib/ruby/1.8/optparse.rb:1334:inpermute!’
from /usr/lib/ruby/1.8/optparse.rb:1355:in parse!' from /usr/lib/ruby/gems/1.8/gems/capistrano-2.5.9/lib/capistrano/cli/options.rb:150:inparse_options!’
from /usr/lib/ruby/gems/1.8/gems/capistrano-2.5.9/lib/capistrano/cli/options.rb:15:in parse' from /usr/lib/ruby/gems/1.8/gems/capistrano-2.5.9/lib/capistrano/cli/execute.rb:14:inexecute’
from /usr/lib/ruby/gems/1.8/gems/capistrano-2.5.9/bin/cap:4
from /usr/bin/cap:19:in `load’
from /usr/bin/cap:19

wydaje mi sie ze wszystkie pakiety mam zainstalowane

*** LOCAL GEMS ***

actionmailer (2.3.4)
actionpack (2.3.4)
activerecord (2.3.4)
activeresource (2.3.4)
activesupport (2.3.4)
capistrano (2.5.9)
cgi_multipart_eof_fix (2.5.0)
daemons (1.0.10)
fastthread (1.0.7)
gem_plugin (0.2.3)
highline (1.5.1)
mongrel (1.1.5)
mongrel_cluster (1.0.5)
net-scp (1.0.2)
net-sftp (2.0.2)
net-ssh (2.0.15)
net-ssh-gateway (1.0.1)
rack (1.0.0)
rails (2.3.4)
rake (0.8.7)
rubygems-update (1.3.5)
termios (0.9.4)

wdrozenie przeprowadzam z Agiie II w ręce

będe wdzieczny za pomoc
pozdrawiam

invalid option: --apply-to

Ksiązki o tyle są niezbyt przydatne dla początkujących, że świat Ruby i Railsów jest dośc młody, dynamicnzy i książki nie nadązają za zmianami.

Polecam filmik Capistrano2 z peepcode, objaśnia wszystko co i jak i na wznak :slight_smile:

Doraźnna pomoc:
polecenie cap jest podobne do Rake. wymaga obecności pliku Capfile w katalogu biezacym (czyli odpalasz polecenie będąc w katalogu projektu). Poza tym wywołaj polecenie

cap -T

by poznać możliwe parametry.

[quote=sevos]invalid option: --apply-to
polecenie cap jest podobne do Rake. wymaga obecności pliku Capfile w katalogu biezacym
by poznać możliwe parametry.[/quote]
hmm… a w katalogu projektu takiego pliku nie ma.

komenda cap - T wyrzuca:

[code]cap invoke # Invoke a single command on the remote servers.
cap shell # Begin an interactive Capistrano session.

Extended help may be available for these tasks.
Type `cap -e taskname’ to view it.[/code]
zapewne Capistrano2 z peepcode jest warte 9$ ale poszukam jeszcze jakiejś alternatywy

Zamiast

cap --apply-to /path/to/project

spróbuj

capify /path/to/project

Oczywiście zakładam, że masz capistrano w wersji > 2.0 (a widzę, że masz).

[quote=GhandaL]spróbuj

capify /path/to/project

[/quote]
działa :slight_smile: dzieki. Widze jednak ze zmiany są dość duzę w wersji > 2.0

pozdrawiam