We're sorry, but something went wrong

kolejny problem z glowy.

jak ktoś przerabia tę książkę:

zamiast “” należy wpisać “/”

no właśnie, cytując dobreprogramy.pl:

“VirtualBox jest darmowy dla użytku domowego, opłaty za instalację w firmach zaczynają się od 30 dolarów rocznie od użytkownika.”

muszę przestudiować licencję pod kątem komercyjnego używania

http://www.virtualbox.org/wiki/Editions - wersji na GPL można używać dowolnie, komercyjnie też.

Wersji komercyjnej również mozna używać w firmach za darmo. Licencja jest dość pokręcona, ale jeśli sam sobie zainsalujesz Virtualboxa na stacji roboczej to nie ma problemu - komercyjne licencje potrzebne są wszędzie tam gdzie ktoś przeprowadza instalację dla pracowników.

jasna cholera. jak używam sqlite to jest ok.
a jak postgresql albo mysql to mi wywala to:

Nie odnaleziono punktu wejścia procedury mysql_stmt_row_tell w bibliotece LIBMYSQL.dll //podobnie z postgre.

Ma ktoś pomysł?

zaraz oszaleje.
nie no. użyłbym sqlite3, ale to jest jakieś dziwne. nie umiem tego używać.
to co się wpisuje w mysqlu wcale nie wchodzi w sqlite.
albo jestem głupi, albo nie wiem.
jestem głupi.

używasz “instant rails”? jeśli tak to właśnie masz swój problem, tak naprawdę w instalacji rails nie ma nic skomplikowanego.

o tym już mówiłem:
http://brianbruijn.wordpress.com/2008/05/12/mysql_stmt_row_tell-and-libmysqldll-error-for-instant-rails/

spróbuj przeinstalować gema mysql, sprawdź wersje mysql czy masz kompatybilne z gemem.


I nie bądź tak okrutnie krytyczny wobec siebie.

No to kolejny wieczór w okularach…

Nie narzekaj, ja w Joomli! dzisiaj pracuje, ciesz się Railsami, to jak z ery kamienia łupanego (joomla - spaghetti code i pomieszanie z poplątaniem) do kosmosu (rails) :slight_smile:

Ech, InstantRails najwyraźniej już się nie nadaje. Zanim się zabiore za odświeżanie projektu – ktoś używa Bitnami Rubystack i może opisać jak się ma ten projekt?

robak: development Rails/Ruby pod Windows to nie jest coś co chcesz robić. Na prawdę. Mimo tego że chcesz używać Visty. Nie chcesz pisać w Rubym pod Windows, przynajmniej na początku :P. Weź sobie Ubuntu, w Virtualboxie jesli nie chcesz instalować na gołym sprzęcie i jeśli co kolwiek orientujesz się w Linuksie to będziesz miał większość problemów z głowy.

Windows nie jest dobrą platformą dla języka ruby ponieważ:

  • ruby 1.8 jest na Windows piekielnie wolne (specyfikacje RSpec wykonywały się u mnie 10x wolniej niż na Linuksie w jednym projekcie)
  • instalacja bibliotek to męczarnia, szczególnie jeśli masz x64 i takowy system, a do kompilacji gemów potrzebujesz dodatkowo kompilatora i dodatkowych bibliotek których NIE MA w windowsie standardowo
  • powiązane z powyższym: windowsy nie są do końca ze sobą kompatybilne, nie wszystkie gemy skompilowane pod XP będą działać na Viscie jak mniemam
  • na prawdę mało kto używa Windowsa do pisania w rubym, więc wsparcie społeczności będzie ograniczone. Sam bym chciał Ci bardziej pomóc ale z Windowsem rozstałem się @ 2002 roku i się nie orientuję.

Apple albo Linux…

[quote=hubertlepicki]Windows nie jest dobrą platformą dla języka ruby ponieważ:

  • ruby 1.8 jest na Windows piekielnie wolne (specyfikacje RSpec wykonywały się u mnie 10x wolniej niż na Linuksie w jednym projekcie)
  • instalacja bibliotek to męczarnia, szczególnie jeśli masz x64 i takowy system, a do kompilacji gemów potrzebujesz dodatkowo kompilatora i dodatkowych bibliotek których NIE MA w windowsie standardowo
  • powiązane z powyższym: windowsy nie są do końca ze sobą kompatybilne, nie wszystkie gemy skompilowane pod XP będą działać na Viscie jak mniemam
  • na prawdę mało kto używa Windowsa do pisania w rubym, więc wsparcie społeczności będzie ograniczone. Sam bym chciał Ci bardziej pomóc ale z Windowsem rozstałem się @ 2002 roku i się nie orientuję.[/quote]
    no… hmm, hem, uhmmm:

ad. 1. jest wolniejsze ale nie 10x, spadek wydajności obserwuje głównie na mongrelu (tudzież naprawdę od kiedy używam subdomain-fu dostał nieziemskiego kopa, nie wiem czemu)
ad. 2. do tej pory nie potrzebowałem żadnego kompilatora (x64 w2k8) - sprostowanie: tylko nowy gem mysql dla 1.9.1 p0 wymagał (ale sam go sobie skompilowałem)
ad. 3. racja, ale jeszcze się nie spotkałem z takowymi
ad. 4. od momentu gdy masz wszystkie “jutilitis” z np. cygwina w path nie ma problemu, intype + console i masz wszystko czego tak naprawdę potrzeba.

To tak gwoli przekory :smiley:

Ale osobiście też nie polecam, jeśli masz możliwość uciekaj, jeśli jesteś skazany (np. z powodu oprogramowania, typu PS, FL, InType i C4D - a nie trawisz jak ja OS X), jak pokombinujesz uzyskasz wszystko co potrzeba. Zgadzam się też z tym żeby uciekać do VirtualBoxa, u mnie pracuje tylko jako konsola, cała reszta jest współdzielona z windowsem i sprawuje się świetnie. Jednak wciąż nie zawsze mi wygodnie z VB, dlatego długo kombinowałem - ale jestem bardzo zadowolony z tego co mi udało się zrobić na windowsie :slight_smile:

Hmm. Zostanę przy windowsie.
Będę mógł dawać wsparcie wkur***nym userom :slight_smile:
A instanta wyrzucilem.
I wszystko działa:)

W takich zawodach to nietrudno przegrać :slight_smile: