[Wrocław] Staż/Praktyka w Ruby on Rails

Orientuje się ktoś czy we Wrocławiu istnieje firma, która chciałaby przyjąć stażystę/praktykanta, który ledwo co zaczął naukę w języku Ruby ? Totalnie bez doświadczenia, ale osobę chętną do nauki, bądź pracy przy jakimś super łatwym projekcie w celu nauki tego języka ?

Podobne pytanie mam odnośnie Poznania, ponieważ zauważyłem że tylko Netguru się ogłasza : )

1 Like

@caaamel słabo przeglądasz ogłoszenia. popatrz na strony typu praca.pl pracuj.pl infopraca.pl itp

Musisz mieć jakąś apkę RORową w swoim porfolio, inaczej jest ciężko

Dobrze przeglądam. Wszędzie do pracy wymagają doświadczenia, własnej aplikacji itp. A ja chciałbym się tego nauczyć i stąd moje pytanie, taka różnica.

To się naucz. Jeśli sam nie potrafisz ogarnąć bardzo gruntownych podstaw to sorry, ale to nie dla Ciebie.

Wykorzystam okazje i podepne sie pod temat.

Jaki stopien skomplikowania powinny miec przykladowe aplikacje w porfolio? Jasne, ze im bardziej zlozone tym lepsze, ale chodzi mi bardziej konkretnie o:

  • czy poziom prezentowany w Ruby on Rails Tutorial Hartl’a i Agile Web Development with Rails i do tego Pickaxe to juz dobry kandydat na juniora czy raczej dopiero wstepne podstawy?
  • czy BDD i requirementy w ogorku maja sens przy tworzeniu w pojedynke aplikacji do porfolio?
  • Active Record praktycznie zalatwia komunikacje z baza danych, czy nauke SQL mozna wiec odlozyc na pozniej?
  • Czy elementarny bootstrap z niewielka iloscia JQuery to juz rozsadny front end? Czy developerzy RoR sa tez wirtuozami designu?

Jestem amatorem z branzy nie-IT uczacym sie RoR. Ilosc technologii skladajacych sie na full stack przyprawia o zawrot glowy. Bylbym wdzieczny, gdyby ktos mogl podpowiedziec na czym warto skupic teraz uwage, a co mozna, przynajmniej na poczatku, odlozyc na pozniej.

Wiedza z HTML chociaż podstawowa na pewno się przydadzą i JavaScript, który działa po stronie klienta :smile:

A jeśli przyjdzie coś wysłać AJAXem i przy wyniku zmodyfikować DOM to będziesz prosić o pomoc front-enda? : ). Railsy nie są najlepszym wyborem dla kompletnego amatora.

Netguru na swoim githubie ma aplikację wykorzystywaną do weryfikacji umiejętności kursantów na swoich darmowych warsztatach. Jeśli jej wykonanie nie sprawi Ci żadnego problemu to jesteś dobrym materiałem na juniora.

1 Like

witam,
wlasnie szukam kogos na praktyki,
oto link http://www.gumtree.pl/cp-praktyki/krakow/praktyki-programowanie-w-ruby-on-rails-598867947

zadania na początek to rozwój testów automatycznych, zmiany w ui, pozniej rozwoj nowych funkcjonalnosci aplikacji,
wiec jak ktos potrafi sie zmobilizowac do zdalnej pracy, samodoksztalcenia i rozwiązywania problemów (nie koncepcyjnych ale jak ktos utknie zeby sobie wygooglal) to zapraszam

W Monterail szukamy stażystek i stażystów, którzy chcą się nauczyć Ruby on Rails.

Szukamy osób, które już zaczęły przygodę z developmentem. W zamian oferujemy mentora, który prowadzi stażystę bądź stażystkę przez cały okres trwania stażu (1-3 miesiące w zależności od postępów), projekt, który buduje od zera ucząc się wszystkich potrzebnych podstawowych narzędzi, dostęp do sporego know-howu wszystkich osób w teamie i dobry start do zaczęcia pracy zawodowej z nami jako junior.

Więcej informacji: http://join.hussa.rs/ruby-on-rails-internship

W ramach zadania do rozwiązania stworzyliśmy przewodnik krok-po-kroku dla początkujących, którzy chcą się wdrożyć w świat Rubiego i Railsów: https://github.com/hussar-academy/challenge_app

:gem: