Wrocław Turniej dla Chief Architektów

Chcielibyśmy was poinformować, że w sobotę 19go Sierpnia w Wrocławiu, Crossover organizuje turniej dla programistów Ruby on Rails.

Jednodniowy turniej o zdalną pracę z wynagrodzeniem $100,000/rok

Więcej informacji na temat turnieju znajdziecie tutaj.

Zapraszamy,
Markus Tornberg
Crossover CGM Polska

To nie jest ta podejrzana firma co ma szemrany model biznesowy oraz kazała robić jakieś kilkudniowe testy wstępne, po których jeśli proponowali ofertę to znacząco gorszą finansowo od tego co proponowali?

OMG, od tej dyskusji o pracy zdalnej można dostać raka.

(jeśli Crossover śledzi kamerką co robią pracownicy to good luck)

Jeżeli ktoś chce więcej o nas poczytać zapraszam na stronę Crossover buys Engine Yard
lub na spotkania przed turniejem, które organizujemy aby się poznać i pokazać czym się zajmujemy. Co do pytań na roznych portalach i forach tez staramy się odpowiadac na wszelkie pytania i watplowośći.

Obecnie w Polsce pracuje dla Crossover ponad 70 osob (nie liczac clienta Redknee w Wrocławiu), więc tez kazdy z nich moze od siebie Wam cos napisać o swojej pracy.

Odpowiadąjac na treść powyzej, model bizensowy jest bardzo przejszysty, programista otrzymuje 100% kwoty, klient płaci 10% dodatkowo za obsługe. Nikt nie otrzymuje mniejszej pensji niż zaproponowana w ofertach.

Tak, testy online trwaja kilka dni, dlatego robimy turniej i trwa tylko kilka godzin. Tak, kamerka robi zdjecia co 10min, ale powoli od tego tez odchodzimy, zależnie od manadżera zespołu. Załaczam link do filmu z Devoxx gdzie bylismy platynowym sponsorem w tym roku.

Crossover działa w podobnym modelu pracy z programistami co dawny ODesk a teraz UpWork, robią screeny ekranu i kto wie co jeszcze. Więc jeśli komuś nie przeszkadza śledzenie to tam pójdzie. Jak się trochę postarać to na podobnej stawce można znaleźć pracę bez śledzenia na okrągło.

@wafcio wszystko jest opisane i pokazane co system WorkSmart robi, niema ukrytych funkcji, sami nad systemem pracujemy i poprawiamy go.

Witam, powiedziałbym że Crossover działa na zasadzie współpracy długoterminowej, to nie są krótkie projekty, tak jak na UpWork. Dane zbierane w aplikacji wspomnianej powyżej, służą do rozliczenia czasu pracy oraz analizy produktywności (porównałbym ją raczej do fitbit czy Apple Health - od managera zależy które funkcjonalności w platformie są aktywne).

Sam turniej wygląda tak, przykład z Sopotu:

Informował o nim również TRUG.

Możesz napisać coś więcej na temat tego sposobu analizy produktywności? Jeszcze nie spotkałem nikogo kto by to umiał dobrze zrobić i jestem ciekawy.

Interesuje mnie głównie metryka jak określana jest “produktywność”.

Serio … na Upwork są tylko krótkie projekty ? :grinning:[quote=“sharnik, post:8, topic:14513”]
Interesuje mnie głównie metryka jak określana jest “produktywność”.
[/quote]

podbijam pytanie kolegi też jestem ciekaw

na pierwszy rzut oka po zainstalowaniu tych wszystkich zabawek lag 2 sekundy przy wklepywaniu kodu murowany…

ciekawe czy “metryka” to uwzględnia?

nie próbowaliście odwrócić domenę problemu?

zamiast WorkSmart instalować: … a bit higher level of trust

@markus Jeżeli prawie godzinny filmik bez żadnego streszczenia w odpowiedzi na to jak mierzycie produktywność, to boję się pytać co możecie rozumieć pod pojęciem efficiency :scream:

cloud-talent world
How to work 100% in the cloud?

Oj tam, czepiasz się. Prosty trik, żeby odcedzić czy komuś zależy na odpowiedzi. Jak proof-of-work przy bitcoinach.

Odpowiedź jest 38:25-42:50. Metryki są różne w zależności od zespołu, zwykle liczba ticketów w JIRA.

@sztosz At least voice acting niezły

Po obejrzeniu (sick) stwierdziłem że źle zaadresowałem moje żale bo wedle prowadzącego to dla ich klientów pracownicy zdalni są nowością a dla “Firmy” WorkSmart to tylko narzędzie uspokajaące klienta

@sharnik Między wierszami można sporo wysłyszeć

Ekspertów java weryfikują eksperci .NET :stuck_out_tongue: współczuję jednym i drugim :confused:

@essepl 100% in the cloud is achieved via WorkSmart :wink:

czy praca zdalna jest nowością :confused: … no tak … dla bankiera jest

1 Like

Przeleciałem tylko filmik, gdzieniegdzie na slajdy patrząc. Jak z jednej strony ewentualny pracodawca chce szpiegować co robię na kompie żeby moja wydajność była na poziomie, a z drugiej strony w ogóle nie szanuje mojego czasu dając do obejrzenia godzinę marketingowego bełkotu zamiast jednego czy dwóch zdań odpowiedzi na proste pytanie… to dla mnie za duży dysonans i zwyczajny brak szacunku dla potencjalnego pracownika, a co za tym idzie pewnie zupełny brak szacunku dla pracowników. Ja podziękuję :wink:

1 Like

Już nie tłumaczcie się dlaczego nie chcecie zarabiać ponad 350tyś na rok.

1 Like

Nikt nie mówi że nie chcemy tyle zarabiać, całość wygląda groteskowo

może to tylko friday syndrome: :beer: + :sunny:


Pani Bożenko Panie MIetku gratulujemy… Jest Pan(i) wśród 1% elity dołączającej do naszego zespołu. Nasi klienci czekają na takich ludzi jak Pan(i). Utrzymujemy kilkaset maszyn online. Wsparci Pan(i) wiedzą i doświadczeniem chef architecta podołamy wyzwaniom dnia codziennego. 100k zieleniny na dobry początek, jeszcze raz gratulujemy prosimy jeszcze zainstalować WorkSmart - zapobiega popełnianiu głupstw w pracy


connect all dots

  1. Myślę że jak ktoś dostaje 100 000$ za “dzień testów” to już dawno opanował niezbędną wiedzę pozamerytoryczną i rozliczenie swojego kawałka tortu nie jest wyzwaniem

  2. Chef architect ma raczej wygięte na punkcie bezpieczeństwa.
    Traktuje każdą bibliotekę dociąganą jako “dependency” pakietu jak Mariusz “ubeckie wdowy” na Woodstocku, a tutaj mając uprawnienia “palec boży” masz cały kram wystawić na zewnątrz

  3. 350tyś na rok… 1% przechodzi sito… wygląda jakby nie wierzyli w mechanizm naboru… zaufanie jak do stażysty przy obsłudze xero

to mój ostatni troll w temacie miłego weekendu jak ktoś dał radę aż dotąd

1 Like

Jak się dobrze rozejrzysz to jesteś w stanie znaleźć firmy, które tyle ci zapłacą a szanują swoich programistów.

Zapraszam na spotkanie we Wrocławiu, poznasz osoby które przeszły do Crossover właśnie z tych innych firm i z chęcią opowiedzą o swoich doświadczeniach.

Chyba tam będę :wink: