WRUG czerwcowy: 30.06.2015 (wtorek)

Ponieważ mamy terminy WRUGów w 2015 aż do czerwca, otwieram wątek na spotkanie czerwcowe!
30. czerwca 2015 (wtorek).

Miejsce i godzina te co zwykle, czyli PaństwoMiasto na ul. Andersa 29, start o 18:30.

Jak zwykle będziemy mieli sponsorowane napoje oraz streaming i nagrania talków.

Zapraszam do zgłaszania tematów prezentacji!

EDIT: niestety musieliśmy przełożyć na wtorek 30. czerwca.

Ja mógłbym opowiedzieć o: tokenizacji, parsowaniu i kompilacji kodu Ruby. (Opis wykonywania kodu, to może na inną prezentację zostawię :wink: ). Na bazie: ‘Ruby Under Microscope’, Pata Shaughnessy. Co Wy na to?

4 Likes

Ooo, bardzo chętnie!

PSA: Zmiana daty! Z przyczyn od nas niezależnych WRUG czerwcowy będzie w ostatni wtorek, 30 czerwca.

@warkocz, czy mógłbyś opowiedzieć mimo zmiany daty (na wtorek, 30 czerwca)?

Pewnie

1 Like

Co powiecie o prezentacji na temat życia bez wątków w Ruby? Opowiedziałbym trochę o forkach, socketach i takich tam

Ooo, bardzo chętnie! Zrobię notkę w tym tygodniu. :slight_smile:

Chętnie wziąłbym udział w spotkaniu, żeby zobaczyć jak to wygląda i poszerzyć swoją wiedzę. Czy istnieją jakieś zapisy lub ewentualne ograniczenia jeśli chodzi o uczestnictwo?

Nie ma zapisów, biletów czy innych rezerwacji. :wink:

Ja chętnie opowiem o Elixirze, temat w modzie ostatnio w środowisku Rails. Co Wy na to?

4 Likes

@chastell chciałbym pokazać jakieś przykłady napisane w ruby, czy jest możliwość podłączenia własnego komputera, a jeżeli nie to mogę wcześniej wysłać przykłady i mieć nadzieję, że podłączony komputer będzie je miał u siebie?

@m_gutowski Oczywiście, że możesz podłączyć własny komputer do rzutnika.

@tjeden jak byłem ostatnio w marcu to wcale nie było takie oczywiste ;), w każdym razie dzięki za odpowiedź

Na czerwcowym WRUG-u będziemy mieć trochę nowego sprzętu, więc teraz nie powinno być problemów z podłączaniem swojego laptopa, o ile Twój laptop posiada HDMI lub posiadasz przejściówkę na HDMI.

Masz rację, że na poprzednich spotkaniach (np. w marcu) nie było to takie oczywiste :wink: tym bardziej, że ja wywierałem presję na to, aby wszyscy korzystali z jednego laptopa.

Jak pokazują poprzednie meetupy (WRUG, WarsawJS, NetWtorek, Devops/Sysops) z podmienianiem laptopów jest zawsze problem. Nie jest to tylko problem z rzutnikiem.Od jakiegoś już czasu na każdym WRUG-u mamy livestreaming, więc i urządzenia które muszą się ze sobą “dogadać”, dlatego staram się wyeliminować jak najwięcej problemów wcześniej. A każdy laptop to inna rozdzielczość, inny system operacyjny, inne odświeżanie oraz często różne końcówki (dvi, hdmi, vga itp.)

Wiem też, że wielu z Was (prelegentów) chce na żywo pokazać różnego rodzaju przykłady, czy chociażby kodować live. Na czerwcowym WRUG-u będziemy mieć lepszy video recorder. Testy przeszły pozytywnie, więc wygląda obiecująco.

PS. Bardzo się cieszę, że piszesz o tym wcześniej :smile: Daj proszę znać, czy Twój laptop posiada HDMI, jeśli nie to coś wykombinujemy :smile:

będę na pewno

Witam, chętnie powiedział bym o Opalu. Jednak widzę, że są już 3 tematy. Co na to organizatorzy ?

pozdrawiam.

Ooo, o Elixirze bardzo chętnie. :slight_smile:

@y3ti zapomniałem odpisać wcześniej, tak mam HDMI, ale mackowe więc jakbyście mieli na miejscu przejściówkę na mini display port to byłbym wdzięczny, boje się, że mogę zapomnieć/

@m_gutowski nie obiecuje, ale postaram się mieć jedną sztukę z sobą. Dasz radę wpaść troszkę wcześniej (18:00)? Przetestujemy czy wszystko ładnie z sobą gada.