WRUG Grudniowy, środa 11.12

Ostatnie spotkanie było super, lecimy z następnym.

Znowu Państwomiasto, znowu 18:30, a data to 11 grudnia (środa). Można już się zapisać na fb: https://www.facebook.com/events/565750073479765/

Czekamy na prezentacje.

1 Like

Mógłbym powiedzieć o geolokalizacji w rails - tzn. jakie są dostępne opcje i jak ich używać.

Chetnie poopowiadalbym o Amazon Opsworks w kontekscie tego jak developerzy moga budować i zarządzać własnymi (auto)skalowalnymi cloudami napisanymi w pełni w rubym i jsonie.

2 Likes

Ja tylko przypomnę, że na grudniowe spotkanie mamy już “zamówionego” Bragiego z talkiem “Jak z pracownika stać się partnerem dla przedsiębiorcy” (talk przeniesiony z listopada z powodu nadmiaru chętnych :))

To już mamy 3 talki:

  1. Bragi “jak być partnerem” (i pitch PolishedRuby :wink: )
  2. Sarniak “geolokalizacja w Rails”
  3. Wojtałke “Amazon Opsworks”

Doskonały zestaw!

@Tomash, jakiś czas temu wam pisałam, że z chęcią opowiem w grudniu o chef-browserze, to nadal aktualne?

Przepraszam, @ameba, zapomniałem. Zatem lista wygląda tak:

  1. Bragi “jak być partnerem” (i pitch PolishedRuby :wink: )
  2. Ameba “Chef-Browser”
  3. Sarniak “geolokalizacja w Rails”
  4. Wojtałke “Amazon Opsworks”

Ile każde z was potrzebuje na swojego talka, tj. talk właściwy + q&a?

Przewiduje 30 min na talka - nie wiem ile bedzie pytan. Są tam internety w PaństwoMiasto?

Są. Ale do live codingu będę aktywnie zniechęcał, ma tendencję do niekontrolowanego rozciągania spicza.

Od mojego kodu leci krew z oczu więc tego wszystkim oszczędzę :smile:

Chcę zaprezentować aplikację, więc strzelam, że 20 minut plus pytania. :wink:

Mo pół godziny potrzeba (w weekend przygotuję prezentację i będę mógł dokładniej oszacować, ale na pewno nie będzie dłużej) - to będą ogólnie podstawy i raczej jak to zrobić szybko i bezboleśnie, a nie jak zrobić pełny produkcyjny setup z fajerwerkami ;).

A właśnie, zapomniałam w poprzednim poście napisać, że się tą prezentacją jaram na zaś. :smiley:

1 Like

Wrzuciłem notkę na wrug.eu@Claygirl, zaktualizujesz socjale? :heart:

1 Like

Będzie zrobione! (zapiszę na liście do zrobienia i zrealizuję do końca tygodnia)

Pierwszego lightninga wygłosi ekipa CodersLab – podsumują pierwszą edycję swoich szkoleń i zapowiedzą drugą :smile:

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.
Na ogół jak długo trwają takie spotkania? Planuje przyjechać z daleka i muszę zaplanować sobie drogę powrotną :smile:

Cześć! To zależy od miesiąca. W tym miesiącu są 4 prezentacje, więc celowałabym w około dwie godziny (poprawcie mnie, jeśli się mylę!). Po części oficjalnej jest część społecznościowa, więc jeśli chcesz poznać członków głównie warszawskiej społeczności bliżej, możesz oczywiście zostać jeszcze dłużej. :smile:

Ja bym celował w góra półtorej (dobry spicz nie powinien trwać więcej niż kwadrans – powiem więcej, spicze dłuższe zazwyczaj okazywały się gorsze), chociaż pewnie w praktyce możemy dojść do dwóch.

Dzięki wielkie :slight_smile:
Niestety będę mógł zostać tylko na cześci oficjalnej, może następnym razem będę mieć okazję do integracji :smile:
Do zobaczenia