WRUG listopadowy: poniedziałek, 25.11

Znamy już datę listopadowego WRUGa! :slight_smile: Tradycyjnie odbędzie się Państwiemieście od 18:30.

Czy są chętni na powiedzienie paru słów?

Jeśli jesteście fankami/fanami zapisywania się na FB, to wydarzenie jest tutaj: https://www.facebook.com/events/471707302948085/

Ja (wstępnie) mógłbym opowiedzieć o moich doświadczeniach z Heroku i różnych sposobach na obejście jego ograniczeń.

Chętnie opowiem o Polished Ruby Developer - jak z pracownika stać się partnerem dla przedsiębiorcy. Można po polsku?

Nawet trzeba, polski to domyślny język spotkań WRUG :wink:

Jak będzie Heroku to wypada żeby i Shelly Cloud było. :slight_smile: Mogę opowiedzieć o samej platformie albo pokusić się o jakieś porównanie.

A zrobiłby ktoś wprowadzenie do Chefa (może być z zabawą w wirtualizacje), na poziomie dla osób które nie miały z tym kontaktu? Kontenery i wirtualizacja zaczynają być jazzy i trendy w naszym środowisku, warto zacząć od pewnych podstaw.
Szczególnie ciepło patrzę tutaj w kierunku @hubertlepicki :wink:

@michalk zauważ że @filiptepper będzie opowiadał o swoich doświadczeniach z Heroku. zrobisz podobną prezentację czy po prostu product pitch?

Mogę zrobić podobną prezentację, szczególnie, że używam Shelly i Heroku do produkcyjnych apek. Jestem otwarty na propozycje co do tego na jakim aspekcie się skupić (wydajność, łatwość użycia, narzędzia, itp.).

Chciałbym żebyśmy wszyscy z WRUGa coś wynieśli, konkretną wiedzę i wskazówki, a nie tylko product pitche. To wszystko :smile:

[quote=“Claygirl, post:2, topic:6235, full:true”]
Jeśli jesteście fankami/fanami zapisywania się na FB, to wydarzenie jest tutaj: [/quote]

A co z fanami zapisywania się na MeetUpie? :slight_smile:

Tak mi się przypomniało, widziałem, że była walidacja prezentacji przed poprzednimi WRUG-ami, mam już szkic, podesłać komuś?

Nadal nie ma info na stronie/meetupie. :frowning:

1 Like

Przepraszam za opóźnienie, wyurlopowałam się skutecznie :slight_smile: Zrobiłam na razie dosyć oszczędny event na Meetupie, jak tylko dopniemy listę prezentacji zrobię update: http://www.meetup.com/Warsaw-Ruby-Users-Group-WRUG/events/151089022/

Apropos wyurlopowania - wróciłam właśnie z TopCoder Open 2013, więc chętnie opowiem na świeżo co pozytywnego wynika z uczestniczenia w “competitive programming” :slight_smile:

Dobra, robię notkę i proszę o potwierdzenia: @filiptepper + @Bragi + @michalk + @Claygirl – na ile minut szacujecie swoje wystąpienia?

I – od razu, gdyby się okazało, że się nie zmieścimy czasowo – dajcie znać, na ile możecie wystąpić w grudniu (środa, 11 grudnia).

@chastell 15 - 20 minut, ja lubię krótko.

Teoretycznie w grudniu bym mógł.

Ja szacuję na 15 minut, nie więcej.

W razie czego mogę mówić w grudniu - na świeżo po TCO zawsze fajniej, ale to nie jest palący temat,

Moja prezentacja zajmie do 30 minut. Na WRUGa jadę z Gdańska, więc przełożenie na grudzień nie jest najciekawszą opcją. :wink:

hej, @Bragi, na ile minut szacujesz swoje wystąpienie?

Ok. 20 minut, choć dotąd zawsze było po nim sporo pytań. Nie ma problemu, żeby przenieść ją na grudzień.