WRUG październikowy: wtorek, 22.10

Wrześniowy WRUG znów był rekordowy, jeszcze trochę i będziemy szukali większej miejscówki :smiley:

Tymczasem spotykamy się ponownie w Państwiemieście. Tym razem we wtorek, 22. października.
Godzina jak zwykle 1830. Cytując management, “możecie siedzieć do nocy”.

Kto chętny do prezentacji?
(event na meetupie zrobię jak będą chociaż dwa tematy)

Przypominam że prezentacje mogą być krótsze lub dłuższe, nie mamy sztywnych czasów trwania (aczkolwiek dłuższe niż 30-40 minut proszę zapowiedzieć).

Mnie bardzo poruszyła prezentacja Świstaka o rozwoju kariery i hakowaniu rozmów o pracę, dlatego chciałabym zrobić taki erm wydłużony lightning talk o alternatywnym sposobie rozwijania swojej kariery przy pomocy TopCoder.com.

Ja dla odmiany mogę zrobić temat bardziej techniczny zaczynam powoli przygotowywać cykl “Ruby i …” zawierający informacje jak łączyć Ruby z innymi technologiami (Java, PHP, etc.). I na początek proponowałbym “Ruby i Android”. Czyli jak połączyć aplikacje na androidzie z Ruby (nie jak pisać w Ruby aplikacje na androida - to osobny temat :slight_smile: ), oraz podstawowe informacje dla osób chcących zrobić swoją pierwszą aplikację na androidzie - np. jako uzupełnienie już istniejącego programu w Ruby, czy strony opartej na RoR czy Sinatra

Biorę oba tematy!

Ja chętnie opowiem o szanowaniu prywatności swoich użytkowników i nie-rozsiewaniu ciasteczek, czyli byciu w zgodzie z niedawno wprowadzonym prawem unijnym. Wbrew pozorom będzie to bardzo crunchowa prezentacja, konkretne narzędzia i techniki :slight_smile:

Czy możecie tym bardziej dobrze nagrać prezentacje? :> Nie mogę w tym miesiącu przyjechać, a tematy bardzo ciekawe, jak zwykle zresztą. :wink:

Wróbelki ćwierkają o tym, że tym razem nagranie powinno być pro.

Dobra, jak na razie mamy następujące propozycje prezentacji:

  1. Magda “Claygirl” Wójcik: platforma (i społeczność) TopCoder
  2. Marcin Raczkowski: “Ruby i Android”
  3. Mariusz Drozdziel: “SSH Sorcery”
  4. Tomasz Stachewicz: “Jak żyć bez ciastek”

Widziałem slajdy Mariusza: samo gęste, a co lepsze przyjazne początkującym! Clay, Świstak – podrzućcie plz swoje slajdy.

Wygląda na to że po dość fluffowym (“miękkim”) spotkaniu wrześniowym październikowe zapowiada się mocno crunchowe (“techniczne”). Bardzo fajna przeplatanka :slight_smile:

Jak już Szot wspomniał, są całkiem niezłe widoki na bardziej pro nagrania niż ostatnio.
(co mi przypomina że nie wrzuciłem na tubę nagrań jeszcze od sierpnia, dammit)

W związku z brakiem możliwości przybycia na tą edycje, trzymam kciuki za nagrania.

Ja slajdów nie mam, i nie jestem pewien czy zdążę przygotować do 20, więc prosiłbym traktować moją prezentację bardziej jako backup. Jak coś będzie na pewno wrzucę.

Ja tylko publicznie uściślę (bo prywatnie już informowałam), że nie będę mówić na tej edycji WRUGa, bo mam wtedy zajęcia na uczelni. Ale jeśli następna nie wypadnie we wtorek to przybędę, TopCoder się nie zmarnuje :slight_smile:

Przypominam że to już dziś!

strona: http://wrug.eu/2013/10/08/spotkanie-pazdziernikowe/
meetup: http://www.meetup.com/Warsaw-Ruby-Users-Group-WRUG/events/145202622/
facebook: https://www.facebook.com/events/428755057234255/