WRUG styczniowy: 14.01.2015 (środa)

Ponieważ mamy terminy WRUGów aż do czerwca, wiemy już że rok 2015 otwieramy spotkaniem w środę, 14. stycznia.

Miejsce i godzina te co zwykle, czyli PaństwoMiasto na ul. Andersa 29, start o 18:30.

Zapraszam do zgłaszania tematów prezentacji!

2 Likes

Jeśli można to chętnie bym opowiedział o tym, jak to jest robić startup z perspektywy technicznej współzałożyciela. Bez nadmiernych szczegółów.

Czy kogoś by to interesowało?

7 Likes

Nawet bardzo :slight_smile:

Mogę opowiedzieć o rrd-ffi oraz rrdtool-u.

1 Like

Mogę zrobić prezentację o wykorzystywaniu programowania w sztuce współczesnej/zaangażowanej. :slight_smile:

1 Like

Czyli mamy:

  1. Filip “robienie startupu jako techniczny cofounder”
  2. Kamil “używanie RRD (bazy buforowej) w Ruby”
  3. Marta “programowanie w sztuce współczesnej”

Poproszę Was wszystkich o wysłanie slajdów swoich prezentacji (pdf, odp, ppt lub po prostu URL do strony) do 7.01.2015 (włącznie) na maila tomekrs@o2.pl.

Nie chodzi o pre-screening, zauważyliśmy że taki wymóg bardzo pomaga w motywacji i lepszym przygotowaniu prezentacji :wink:

1 Like

Nawet jakby chodziło o pre-screening, nie miałabym nic przeciwko.

To ja przepraszam, daję ciała - nie zdążę tego przygotować tak, jak bym chciał.

Ja chciałbym pokazać prezentację na temat sprawnego organizowania projektów informatycznych od strony technicznej, z perspektywy ich wieloletniego utrzymywania. Chodzi o zagadnienia takie jak:

  • Ustalanie polityki korzystania z kontroli wersji
  • Tworzenie i rozwijanie podstawowej dokumentacji
  • Tworzenie i rozwijanie standardów programistycznych
  • Identyfikowanie, systematyzowanie i dokumentowanie wzorców projektowych będących w użyciu w projekcie
  • Utrzymywanie pod kontrolą zależności od zewnętrznych bibliotek
  • Automatyzacja konfiguracji środowiska programistycznego
  • Automatyzacja aktualizacji naszego projektu na serwerach
  • Umiejętności zespołowe w pracy programisty

w odniesieniu do projektów w Rails.

1 Like

Btw, będzie miejsce na lightningi?

sztywny +1

@Tomash Bardzo dobry pomysł, z wcześniejszym terminem wysyłania prezentacji. Ostatnio tego mi właśnie zabrakło i wyszło jak wyszło.

Witam
Tak się składa, że jestem nowy w tej społeczności, no i w dodatku mieszkam w Warszawie. Jestem dopiero na etapie, gdy kończę pierwszy tutorial/tworzę pierwszą aplikację.

Z doświadczenia wiem, że z takich spotkań można wyciągnąć bardzo dużo.

Czy są szanse, że na takim spotkaniu się odnajdę? No i dodatkowe pytanie: czy istnieje jakaś forma zapisów, czy coś w tym stylu?

Zapisów żadnych nie ma, każdy jest mile widziany.
Powinieneś się odnaleźć, tym bardziej że 2 z 3 tematów są około techniczne a nie stricte na temat programowania.
Poza tym jak nie przyjdziesz to się nie dowiesz czy ci pasuje.

1 Like

Uwaga uwaga, jeśli wszystko pójdzie dobrze to dla tych, którzy nie mogli dotrzeć będzie stream – o tu: http://www.y3ti.pl/live/wrug.html

To ja jeszcze doprecyzuje kilka kwestii:

  1. Startujemy o 18:30 - teraz jest wyświetlany tylko krótki filmik testowy z miejsca, gdzie odbywa się WRUG
  2. Streaming mimo, że jest live to jest “buforowany” (dvr), więc nawet jeśli zaczniecie oglądać o 22:00 to będziecie mogli sobie przewinąć video do interesującego Was fragmentu.
  3. Możliwe jest kilkuminutowe opóźnienie (możemy zacząć np. o 18:40)

Po kilku dniach przekażę nagrania organizatorom i pewnie będą wrzucone na youtube :slight_smile:

Slajdy z mojej prezentacji o rrd:

2 Likes

Moja prezentacja:

3 Likes

Na youtubie pojawiły się już nagrania z ostatniego WRUG-a. Poniżej linki:

  1. Marta Paciorkowska - “Programowanie i sztuka” - https://www.youtube.com/watch?v=gL_sTGMP_ww
  2. Kamil Grabowski - “RRD-FFI” - https://www.youtube.com/watch?v=CPWgffDsroE

Niestety nie ma nagrania z prezentacji Jarka (sztywnego), ponieważ Jarek nie dostał pozwolenia na rozpowszechnianie w internecie przykładów (wewnętrzny intranet), które pokazywał na żywo i poprosił, aby nie kręcić jego prezentacji. Niech żałują Ci co nie byli na WRUG-u, ponieważ prezentacja była ciekawa - mnie szczególnie urzekł 15 slajd :smile:

Zachęcam do subskrypcji kanału na youtubie - będziemy tam sukcesywnie dodawać nagrania z kolejnych WRUG-ów oraz innych meetapów odbywających się w Warszawie. Miłego oglądania! :slight_smile:

Miło było widzieć link do tego kanału :smile: