WRUG w lutym, 24.02.2014 (poniedziałek)

Luty thread go!

Mamy datę: poniedziałek, 24. lutego (sorry, tylko poniedziałek był wolny)
Mamy miejsce: jak zwykle PaństwoMiasto na ul. Andersa

Potrzebujemy prezentacji :wink:

Jakiś temat przewodni, czy można zgłaszać cokolwiek? :slight_smile:

Zupełnie cokolwiek to nie bardzo, fajnie żeby miało związek z programowaniem w Ruby :wink:

Co powiecie na prezentaccje o możliwościach Sass’a ?

Używamy go na codzień a wydaje mi się że mało kto w pełni go wykorzystuje.

Jestem za! A że wtedy będę w Wawie, to nie jest to “za” symboliczne.

Ja chętnie, ale pod warunkiem że poza samą składnią pokażesz jakieś fajne miksiny i dodatkowe narzędzia, np. compassowe span-columns :smile:

Ja mam coś takiego: “Programista gotuje: jak (nie) zrobić spaghetti z kodu javascript” :wink:

Wiem, że popularne stają się narzędzia takie jak angular / meteor / ember, ale wiele projektów ma jednak proste (w założeniu) javascripty, które często szybko wymykają się spod kontroli.

2 Likes

zależy jak rozumiesz ‘sama-składnia’ :wink:

mixini i compass why not ale nie chciałbym godziny o tym gadać :wink:

Można dać speecha po angielsku? Chciałbym się przetrenować przed wroc_love.rb

1 Like

Chętnie zrobię przezentację związkach filozofii i programowania w Ruby :slight_smile: Temat: “Ruby on Rails i filozofia”. Widzę, że jest duża liczba chętnych, więc tym razem ograniczę się do 10 minut!

Mam lepszy pomysł: slajdy po angielsku, struktura jak w finalnym spiczu, ale jednak mówisz po polsku. Pomaga w pętli feedbacku i ustaleniu “flow” :smile:

To jest olbrzymi temat którego nie pociągnął dobrze nawet Steve Klabnik (z tym że on ma odwrotnie niż ty, jest świetny z programowania i początkujący w filozofii) podczas swojego spicza na WrocLove 2013:

http://lanyrd.com/2013/wrocloverb/sccyhg/

Więc nie zniechęcam, wprost przeciwnie, ale musisz sobie albo wybrać odpowiedni wycinek albo zrobić kawał riserczu. Fajnego riserczu! Dlatego chętnie pomogę w przygotowaniu takiego spicza :smile:

Dla mnie akurat punktem krytycznym jest sama gadka po angielsku, i jak chciałbym zdobyć w niej jak największe obycie. Ale to w sumie można już zdecydować na miejscu w jakim języku, jak będę w stanie powiedzieć po angielsku, to po polsku tym bardziej

Tytuł mojej prezki to "Please stand up!’ i traktuje o umiejętnościach miękkich jako element krytyczny rozwoju kariery developera

pisałem na podobny temat esej rekrutacyjny na studia, więc też bardzo chętnie posłucham :wink:

Czyli na razie mamy:
Krzysztof “Zły” Białek - “Wykorzystanie SASS na sto procent możliwości”
Łukasz “Sarniak” Sarnacki - “Strukturyzowanie kodu Javascript”
Piotr Zientara - “Filozofia a programowanie w Ruby” (do potwierdzenia)
Piotr Misiurek - “Please stand up!”

Ponieważ aż cztery spicze, zaplanujcie je proszę tak żeby zmieściły się w dwudziestu minutach. 15 minut prezentacja, 5 minut Q&A (i potem zaproszenie do dalszych pytań w “kuluarach”).

1 Like

potwierdzam “Filozofia a programowanie w Ruby” na następny WRUG Marcowy, bym miał czas na jeszcze lepsze przygotowanie i research :wink:

Będą gdzieś prezentacje? Były jakieś lightning talki? Autorzy/rki powrzucają linki?