Wspólne haczenie

Co kilka DRUGów przewija się temat wspólnego haczenia. Bylibyście zainteresowani takim małym rubiowym hackathonem? Potencjalnie jest miejsce do haczenia, dostępne od 20:00 do rana (UWr). Mam też wstępny koncept jak to zorganizować i kilka projektów/pomysłów, którymi bym się podzielił i w nie wprowadził. Co wy na to, jest sens to rozkręcić?

Ja się na to piszę. Idea jest zacna i też mam kilka pomysłów przy których projektach możnaby podłubać

Ja również jestem za.

Ale to chyba w jakiś piątek wieczorem najlepiej zacząć no nie ?

Tak, jeśli chodzi o dzień tygodnia to piątek lub sobota. Co do konkretnego terminu - Arek musi jeszcze sprawdzić możliwe terminy sali, bo sesja nadchodzi. Chciałbym jednak to zrealizować w trakcie któregoś z najbliższych 4 weekendów po DRUGu sztyczniowym.

Chciałbym też raczej, żebyśmy haczyli wspólnie, w małych grupach, nad wybranymi ze zgłoszonych projektów, ale nikomu oczywiście nie bronię dłubać samemu swoich rzeczy. Z tego powodu propozycje/pomysły/projekty powinny być wszystkim znane przed spotkaniem. Dodatkowo autor zobowiązuje się do krótkiego wprowadzenia w temat dla uczestników, którzy zdecydują się na haczenie jego zgłoszenia.

Na styczniowym DRUGu powinniśmy już dograć szczegóły. Według wstępnych szacunków jest 6 chętnych do haksania. Zacznijcie więc myśleć nad swoimi tematami :wink:

Dodam jeszcze, że w tej chwili chodzą mi po głowie następujące pomysły:

Ja bym proponował grzebanie w gównie, czyli poprawianie różnych rzeczy w ActiveRecord. Jest tego od groma, chodzi mi po głowie np. wprowadzenie jakiegoś wspólnego mianownika dla wszystkich obiektów, na których da się wywoływać scope’y (czyli modeli, asocjacji i samych scopów) albo naprawienie asocjacji has_many :through :through. Jeśli nam się coś uda z tym zrobić, to nas będą po rękach całować, a poza tym da się te rzeczy dobrze robić w parę osób.

Ale właśnie zajarzyłem, że ze względu na termin mnie nie będzie na hackatonie :frowning:

Ustaliliśmy, że hackathon/jam będzie miał miejsce 29.01.2011 - jest to sobota. Sprawa godziny startu pozostaje otwarta (dzień - noc). Skłaniam się jednak ku dniowi, jeśli warunki lokalowe pozwolą. Miejsce - stara sala konferencyjna DRUGów na Chełmońskiego lub II UWr na ul. Polaka (do rozstrzygnięcia wkrótce, jeśli to drugie to tylko w nocy). Wstęp darmowy, catering we własnym zakresie. Konkrety pojawią się w czasie późniejszym na forum i aktualnościach na stronie http://drug.org.pl.

Jeśli chodzi o propozycje tematów, najpóźniej jutro do północy pojawi się appka do zapisów, zgłoszeń i lajków. Z uwagi na bliski termin jam’u zgłoszenia będą przyjmowane do końca tego tygodnia. Ważne by mieć trochę czasu przyjrzeć się propozycjom i się na niektóre zdecydować.

Hej! Ta apka do zapisów już wystartowała i się spóźniłem? Jaki jest status spotkania?

Potwierdzam:

DRUG jam session #1
29.01.11, sobota, 14.00 - 20.00
Wrocław, ul. Chełmońskiego 12, barak P-6, sala konferencyjna

Zainteresowani znajdą więcej szczegółów oraz zgloszą swoje/zagłosują na/skomentują propozycje tematów po rejestracji na http://jam.drug.org.pl/.
Deadline’u tym razem nie przestrzegamy, ale było tyle czasu na propozycje, że do piątku postarajcie się je najpóźniej posłać.

Po hackathonie idziemy na piwo i piłkarzyki. Zapraszam!