Wspólny projekt? Wspólna nauka?

Zastanawiam się czy warto by było żeby początkujący i uczący się mieli do siebie jakieś kontakty i można by pogadać więcej o różnych rzeczach jak kursy, książki, problemy, pomysły itd. Może jakiś wspólnie pisana aplikacja, żeby poćwiczyć choćby pracowanie z gitem zespołowo, jeśli ktoś nie ma takiego doświadczenia.
Jeśli tak, to jaka forma komunikacji byłaby najlepsza? Ja nie wiem jakie komunikatory są teraz modne, dalej gadugadu? może irc?

1 Like

polecam Slack

Pomysł dla mnie świetny! :blush:
Sama szukam jakiegoś wsparcia w nauce, nie ukrywam, że to bywa irytujące jak nie ma się kogo zapytać o coś kto by coś wyjaśnił :smile:
Gdyby ktoś był chętny to założyłam team na slacku (learnruby.slack.com), więc śmiało można podawać emaile to wyślę zaproszenie. No chyba, że da się bez wysłania zaproszenia :wink:

2 Likes

Dobry pomysł,
przez pewien czas uczestniczyłem w projektach na http://www.agileventures.org/
Można skorzystać z ich portalu (założyć nowy projekt) lub podpatrzeć to i owo :smile:
W społeczności tej standardowy zestaw narzędzi/praktyk to:

  • raz w tygodniu SCRUM via Hangout
  • komunikacja tekstowa Slack
  • zarządzanie projektem Pivotal Tracker (czasami Jira)
  • pair programing Hangout
  • GitHub (wiadomo do czego)

Ogólnie polecam w/w portal (można poznać ciekawych ludzi z całego świata) i zobaczyć jak wygląda wspólna praca nad projektem w duchu Agile.

Dzięki za informacje :slight_smile:
Aczkolwiek chciałabym zobaczyć ile osóbek by było zainteresowanych do wspólnej nauki :slight_smile:
Im więcej tym lepiej! :blush:

jakieś konkretne pomysły na te wspólną naukę?

Dołączyłem na learnruby.slack.com. Konkretne pomysły pewnie będą zależeć od tego ile osób będzie, jakie umiejętności mają i co chcą robić. Ja myślałem o czymś w rodzaju tego agileventures.org, chociaż nie wiem czy to nie za wysokie progi na mnie.

aktualnie nie mam za wiele czasu, ale jak co to chętnie się przyłączę do jakiegoś przedsięwzięcia :smile:

Ja znowu myślałam o czymś takim, by stwarzać sobie jakiś problem i razem go rozwiązywać - tzn. mamy np. tydzień czasu na zadanie i go próbujemy wpierw samodzielnie zrobić, a potem jak nie wie któaś osoba to moze krok po kroku wyjaśniać jak go zrobić zadanie :slight_smile:
Aczkolwiek liczę tu na pomoc waszą :slight_smile: Sama nie mam takiej wiedzy.

Ciekawa inicjatywa, chętnie wziął bym w czymś takim udział :stuck_out_tongue: Tylko konkretniej trochę, co i kiedy mieli byśmy stworzyć.

Ja bardo chętnie! Wiadomo, że wspólna nauka jest o wiele ciekawsza i przyjemniejsza w grupie. Tylko teraz zebrać wszystkich w jakimś konkretnym miejscu, jakimś komunikatorze i działajmy. Pozdrawiam!

@Lockeriano napisz mi pw z adresem maila, dostaniesz zaproszenie na slacka :smile:

Wspólna nauka fajny pomysł też był bym zainteresowany :slight_smile:

Świetny pomysł :smiley: Wysłałam Ci mój adres mailowy w prywatnej wiadomości

@Przemo1 @paulina_pmk
Nie dostałam waszych emaili :wink:

A może wspólny projekt open source?
Po godzinach robię sobie coś takiego: https://github.com/zyzioziom/twitter-idea-validator

Jest spore pole do popisu jeśli chodzi o funkcjonalności.

1 Like

Jeśli, ktoś ma ochotę to prosze o PW.
Co prawda nie robimy wspólnego projektu, ale wspólnie się uczymy i dyskutujemy. :slight_smile: Bywa zabawnie.

Chętny!

Też byłbym zainteresowany, jeżeli aktualne :slight_smile:

Ja również!:slight_smile: