www.LaptopHits.com

www.LaptopHits.com

Chcę poszukać pracy jako programista RoR, a że nie pracowałem w tej branży (ostatnie ~10 lat związany byłem z pokerem - granie, komentowanie, strona www i inne) i nie mam się za bardzo czym pochwalić, postanowiłem zacząć budować jakieś portfolio na Githubie (z realnymi projektami w stylu “a nuż wypali” :slight_smile: )

Pomysł powstał po tym jak dwie osoby w krótkim czasie spytały mnie jaki laptop polecam. Nie bardzo siedzę w laptopach, więc trudno mi było odpowiedzieć, ale jak coś takiego kupuję, to w pierwszej kolejności przeglądam zazwyczaj jakieś fora i tematy z pytaniami o laptopy w moich widełkach cenowych, zawężam do kilku modeli.

Żeby ten etap skrócić postanowiłem zrobić stronkę, która będzie przeglądała komentarze na forach i szukała wzmianek o laptopach. Jako, że chciałem to szybko odpalić, to na razie fora to Reddit, a wzmianka to link do Amazona.

Całość to bawienie się API Reddita i Amazona (dokładnie to Reddita było na początku z pythonowym PRAWem, ale przy ich limitach nie dało się przejrzeć wszystkich komentarzy, na szczęście znalazłem coś takiego: https://pushshift.io/ - gość zbiera komentarze z Reddita i daje dostęp do ich przeszukiwania przez własne API :slight_smile: - nie wiem jak to robi, ale jestem mu bardzo wdzięczny.)

Teraz w planach powyciąganie z Amazonowych tytułów parametrów laptopów i dołożenie kolejnych filtrów.

Będę wdzięczny za komentarze, może komuś się przyda :wink: (ps. wszystkie linki są podpięte pod mój program partnerski).

Ciekawa sprawa. O ile się nie mylę amazon udostępnia program partnerski - jeśli ktoś coś u nich kupi z “Twojego” linka z kodem polecającym to dostajesz za to pieniądze. Jeśli stronka będzie używana to możesz sobie trochę dorobić :wink:

Strona OK, ciekawy pomysł, natomiast musisz zatrudnić dobrego front-endowca :wink:

nie odbieraj mojego komentarza jako negatywny ale przy tego typu stronie render całej strony po każdym wyborze trochę drażni jak jestem na słabym łączu w pociągu :slight_smile:

Chciałem się pochwalić, że od paru godzin www.laptophits.com jest na głównej Hacker News :), najciekawsze, że ludziom podoba się mój “design” :slight_smile:

https://news.ycombinator.com/item?id=13079102