Wykorzystanie rails api

Czesc,
chcialbym zrobic sobie prosta aplikacje, ktora w czesci frontowej korzysta z reacta, react-router i reduxa. Aplikacja powinna/moglaby miec prosty panel admina oparty np. o rails admin albo active admin.
Zastanawiam sie teraz nad architektura takiej aplikacji. Czy dobrym rozwiazaniem byloby wydzielenie calej czesci frontowej, oparcie jej np. o expressjs? czy da sie zrobic tak, zeby uzyc rails api tylko do czesci z ktorej korzysta front a panel admina dzialal jak zwykla aplikacja railsowa? obawiam sie, ze to sie jednak wyklucza …
Dzieki za wszelkie sugestie! :slight_smile:

Da się :slight_smile:

Oczywiście że się da, możesz panel admina + api trzymać na jednym serwerze, a front na innym.

No to ja wiem :slight_smile: moje pytanie dotyczy bardziej kwestii czy da sie tak “podzielic” appke railsowa zeby front “gadal” z czescia wykorzystujaca rails api, a panel admina wykorzystywal np. rails admin, czyli rails api jest mi calkowicie zbedne w tym punkcie. post wyzej dostalem odpowiedz wiec szukam…

Albo rails-admin, albo rails-api. Jak w jednym projekcie kolega próbował wystartować od rails-api ale dodać potem activeadmina, to się okazało że brak niektórych middlewares powodował bardzo trudne w zdebugowaniu (przyzwyczajonym do “pełnych” railsów) babole.

Sprobuje tak: https://github.com/rails-api/rails-api#for-already-existing-apps

  1. Bazowy controller dla frontu bedzie dziedziczyl po ActionController::API
  2. Dodam opcje: config.api_only = false

A oddzielne instancje do API i admina, żeby nie było problemów?

Mozna, jednak aplikacja jest tak mala, ze sprobuje najpierw zamknac to co mnie interesuje w jednej. Dzieki wszystkim za pomoc!