Wysyłanie mejli

Mam aplikację Rails, która działa na moim własnym serwerze VPS.
Chcę mieć możliwość wysyłania mejly z tej aplikacji i mam z tego powodu kilka dylematów.
Konfiguracja sendmail (o której mam małe pojęcie) to dodatkowa praca, którą muszę wykonać. Zauważyłem również, że mejle wysyłane z tego VPS albo trafiają do spamu albo dochodzą z bardzo dużym opóźnieniem.

Jakie inne rozwiązania tego problemu polecacie?
Czy można to zrobić taniej niż np. http://sendgrid.com/ ?

ile tych maili chcesz wysyłać dziennie? :slight_smile:

Na początku pewnie to będzie góra kilkadziesiąt, kilkaset maili dziennie. Potem Kto wie :wink:

W SendGridzie masz też opcję free (200 maili dziennie chyba) oraz wersję lite (http://sendgrid.com/pricing/lite_plan.html), gdzie płacisz 0.10$ za 1k maili. Może to wystarczy?

A masz poprawnie ustawiony rekord SPF? http://en.wikipedia.org/wiki/Sender_Policy_Framework

Jeżeli chodzi o plany darmowe, to korzystniej od SendGrida wychodzi Mad Mimi (2500 kontaktów / 12500 maili miesięcznie). Natomiast gdyby to nie wystarczyło, Mad Mimi sprawdzi się, jeżeli wysyłasz dużo maili do swoich subskrybentów, ponieważ jesteś rozliczany właśnie za ilość kontaktów, a nie wiadomości. W innym przypadku, SendGrid jest bardziej opłacalny.

https://www.madmimi.com/service_agreements/choose_plan

A, no i Mad Mimi ma też gema.
https://github.com/madmimi/madmimi-gem

z darmowym sendgridem mam złe doświadczenia - korzystałem z wersji free (tej addonowej do heroku) i maile albo dochodziły z dużym opóźnieniem, albo wcale.

Sprawdź: http://mandrill.com/

W wersji darmowej 12000 wiadomości email/miesiąc. Jest ograniczenie godzinowe, które to maleje z czasem (kilkanaście emaili, 50…), wraz ze wzrostem zaufania do Ciebie.

Masz pełny email tracking i ładne statystyki z rozbudowanym filtrowaniem.

Gem: http://rubygems.org/gems/mandrill-api

Czyli 12000 to nie już max, który mogę osiągnac? Zwiekszy sie to jesli będę używał długi czas?

12000 wiadomości na miesiąc to jest maksimum za darmo. Zwiększa się tylko quota godzinowa.

1200 maili darmowych na miesiąc to trochę mało-a jest inna możliwość darmowego wysyłania ale zdecydowanie większej ilości?

smtp + konto gmail/itp ?

niezbyt
http://support.google.com/mail/answer/22839?hl=en

To jest tak tanio że bardziej się już nie da.
W sensie planu pay-as-you-go, wprowadzonego zresztą po wejściu na rynek Amazon SES.

Serio, bierz Sendgrida i zapomnij o wszystkich problemach z dostarczalnością maili oraz konfiguracją własnego serwera poczty wychodzącej (ustawianie reverse DNS – nigdy więcej). Do tego dostajesz ładne analityksy, możliwość przeszukiwania ostatnio wysłanych maili wraz z ich statusami (tj. czy zostały odebrane czy zdropowane przez serwer docelowy) i inne takie.
Ja na swoim dedyku (gdzie chodzi kilka różnych aplikacji) skonfigurowałem sendmaila (używanego m.in. przez aplikacje pehapowe) żeby był po prostu frontendem puszczającym wszystko przez Sendgrida, działa jak złoto, skończyły się problemy wychodzącymi mailami.

Krótko w temacie Sendgrida (akurat wczoraj mieli atak DDoS): http://venturebeat.com/2013/03/21/sendgrid-under-ddos-attack-after-its-developer-evangelist-complains-about-sexual-jokes-at-pycon/ :wink:

Nie to co własny serwer, jego na pewno nie zddosują.
Ohwait :wink: