Ynfo.pl

Ponieważ zdarza mi się, że muszę zadzwonić na infolinię, a naprawdę nienawidzę IVR-ów, zapisywałem sobie sekwencje klawiszy do połączenia z konsultantem, żeby nie musieć wysłuchiwać tych bzdur. Jakiś czas temu wpadłem na pomysł, żeby przeklepać te notatki jako serwis. Zamiana słów na czyny trochę mi zajęła, ale oto jest:

http://ynfo.pl

Właściwie to wytoczyłem armatę na wróble, bo jak na stronkę tej klasy wystarczyłby pewnie najprostszy CMS, ale pod kątem edukacyjnym chciałem to zrobić w RoR właśnie :slight_smile:

Brakuje przycisku “lubię to” :slight_smile:

zamiast tekstu wrzuć logosy firm/instytucji/piramid finansowych (ZUS :)) łatwiej bedzie odszukać szybko interesującą pozycje gdy będzie tego wiecej, obok oczywiście lista alfabetyczna

No to ja mam jeszcze inny pomysł, jeśli chcesz się jeszcze więcej nauczyć. Tak jak mówi Artur, fajnie by było dać logo, ale ja bym to zrobił tak:

  • dajesz listę firm z logiem i tekstem, może się rozkładać w pionie i poziomie tak jak teraz tylko jednak wyrównałbym to do lewej -o tak
  • na górze dajesz pole szukaj i filtrujesz te firmy w miarę wpisywania tekstu (jeśli nie masz paginacji to wystarczy jquery)

Poza tym, to miałoby znacznie większy potencjał, gdybyś pozwolił dodawać użytkownikom kolejne firmy. Tylko to już o wiele więcej roboty, bo trzeba by zrobić coś do weryfikacji. Jednym z pomysłów mogłoby być na przykład głosowanie na dane rozwiązanie - tzn. nie moderujesz tego pod kątem poprawności algorytmu wciskania cyferek, ale dajesz przycisk działa / nie działa - jeśli coś dostaje więcej niż X głosów negatywnych to trafia do archiwum (albo ma więcej niż X procent głosów negatywnych i ogólnie więcej niż Y głosów etc.).

Pomysł fajny, rozwijaj i baw sie dalej, sporo mozna wycsnać z tego jeszcze

Dzięki za opinie, w najbliższym czasie przysiądę jeszcze nad tym :slight_smile: