Zapytanie ajax w widoku

Witam,

Poszukuje sposobu, aby w widoku, railsowo, wstawić ajaksowe zapytanie do innej akcji. Robie sobie panel z zakładkami, które odpowiadaja za to, co jest ładowane jako treść. Zmiany zakładek napisałem i zabrałem się za ładowanie stanu początkowego - najprościej byłoby tu zawołać ajaksem o akcję zmiany na tę zakładkę, która jest ładowana domyślnie. Da się to ładnie zrobić railsowo czy trzeba jechać JSem?

pozdrawiam

Piotr

Powinno dać się to zrobić javascriptem. Nie ma “railsowej” metody na zrobienie tego, przynajmniej ja o tym nic nie wiem.

JS będzie jednak zawodny jeśli ta “inna aplikacja” znajduje się w innej domenie, co wydaje mi się całkiem prawdopodobne. W takim przypadku musisz albo stworzyć sobie lokalnie proxy do tej aplikacji, albo w jakiś sposób dopiąć treść do strony przy pomocy modułu racka.

Mógłbyś wziąć coś na kształt http://github.com/amberbit/responseassembler/tree i przerobić tak aby akceptowało zewnętrzne żądania HTTP.

Nie wiem jaki jest stan modułu ESI dla Racka obecnie, ale jeśli prace się nad tym posunęły to powinno być tym czego szukasz.