Zdalne zarządzanie serwerami

Obecnie mam problem z serwerem, na którym jest zainstalowana stara wersja systemu i posypały się porty (tak chodzi o freebsd). Problem jest taki, że nie jest to serwer z firmy hostingowej. Tam z dedykiem problemu by nie było, bo zarządza się serwerami przez panel. W moim przypadku muszę się do niego fizycznie dostać, co na codzień też nie jest takie proste.

Aby w przyszłości wyeliminować takie problemy zastanawiałem się w jaki sposób rozwiązują to firmy sprzedające dedyki, że można nimi zarządzać z panelu, są jakieś rozwiązania opensource to umożliwiające ? Wiem, że wtedy potrzebowałbym przynajmniej drugiej osobnej maszyny, ale to już inny problem.

Porty nie powinny Ci popsuć systemu we freebsd.
Zazwyczaj do serwerów można dostać się poprzez aplikację do zarządzania zdalnego serwerem: DRAC/iLOM itp.

zrobiłem upgrade portów na FreeBSD 8.1 (który jest już niewspierany i teraz dostaje) i jak teraz robie make install to dostaję:

Unknown modifier 't'

Unknown modifier 't'

"/usr/ports/Mk/bsd.port.mk", line 1742: Malformed conditional (defined(USE_LDCONFIG) && ${USE_LDCONFIG:tl} == "yes")
Unknown modifier 't'

Unknown modifier 't'

Unknown modifier 't'

"/usr/ports/Mk/bsd.sites.mk", line 991: Malformed conditional (!empty(_PERL_CPAN_ID) && ${_PERL_CPAN_FLAG:tl} == "cpan")
Unknown modifier 't'

Unknown modifier 't'

"/usr/ports/Mk/bsd.port.mk", line 3021: warning: Missing closing parenthesis for defined()
Unknown modifier 't'

"/usr/ports/Mk/bsd.port.mk", line 3021: Malformed conditional (((!defined(OPTIONS_DEFINE) && !defined(OPTIONS_SINGLE) && !defined(OPTIONS_MULTI))  && !defined(OPTIONS_GROUP) && !defined(OPTIONS_RADIO)  || defined(CONFIG_DONE_${UNIQUENAME:tu}) ||  defined(PACKAGE_BUILDING) || defined(BATCH)))
"/usr/ports/Mk/bsd.port.mk", line 3023: if-less endif
Unknown modifier 't'

Unknown modifier 't'

Unknown modifier 't'

Unknown modifier 't'

Unknown modifier 't'

Unknown modifier 't'

Unknown modifier 't'

Unknown modifier 't'

Unknown modifier 't'

Unknown modifier 't'

Unknown modifier 't'

"/usr/ports/Mk/bsd.port.mk", line 5589: Unclosed conditional/for loop
"/usr/ports/Mk/bsd.port.mk", line 5589: Unexpected end of file in for loop.

"/usr/ports/Mk/bsd.port.mk", line 5589: Unclosed conditional/for loop
"/usr/ports/Mk/bsd.port.mk", line 5589: Unexpected end of file in for loop.

"/usr/ports/Mk/bsd.port.mk", line 5589: Unclosed conditional/for loop
"/usr/ports/Mk/bsd.port.mk", line 5589: Unexpected end of file in for loop.

"/usr/ports/Mk/bsd.port.mk", line 5589: Unclosed conditional/for loop
"/usr/ports/Mk/bsd.port.mk", line 5589: Unexpected end of file in for loop.

"/usr/ports/Mk/bsd.port.mk", line 6092: Unclosed conditional/for loop
"/usr/ports/Mk/bsd.port.mk", line 6092: Unexpected end of file in for loop.

1 open conditional:
	 at line 5659 (evaluated to true)
make: fatal errors encountered -- cannot continue

więc coś się popsuło

“there was a commit yesterday to the ports tree that deliberately broke the ports tree for 8.3 to encourage upgrading

przecież napisałem wcześniej

@y3ti a znasz jakieś inne narzędzia bo DRAC jest chyba dla urządzeń della a iLOM jest od oracla co sugeruje, że to może być płatne

A co to jest w ogóle za serwer?
Jeśli serwer nie ma zdalnego zarządzania to można podpiąć to pod jakiegoś KVM IP.

PS. Generalnie to zawsze będzie rozwiązanie płatne. Tym właśnie różni się prawdziwy sprzęt rackowy od zwykłego peceta podpiętego do sieci robiącego jako serwer :wink:

czyli rozwiązania, które stosowane są w firmach które oferują serwery dedykowane zawsze będę zależne od użytego sprzętu ?

To zależy od firmy, ale zazwyczaj tak. Jeśli firma ma dużą infrastrukturę to nie bawi się w sprzęt różnych marek, tylko stara się wszystko ujednolicać.